NYFW ÖNCESİ FAYDALI NOTLAR

Bir göz atın, trendy olacağım derken dozu kaçrımayın!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Şubat 2014
NYFW ÖNCESİ FAYDALI NOTLAR<#text>


<#text>


<#text> Moda haftaları, ELLE kızları için bambaşka bir anlam taşıyor. Seviyor, özlüyor, bekliyoruz. İnceliyor, ilham alıyor, tavsiye ediyoruz. Öte yandan 'olduğu gibi' kabul etme konusunda bazı çekincelerimiz var. Onlara birlikte göz atalım mı?


<#text>
Gülşah Öztürk
<#text>


<#text>


<#text> BÜYÜK DÜŞÜNÜN


<#text> Artık moda haftalarında çantanıza atmak istediğiniz şeyler arasından eleme yapmak zorunda değilsiniz. Çünkü bu yıl clutch'ların yerini büyük çantalar ve sırt çantaları alıyor. Ufak bir not: Büyük çantalar sapından değil tıpkı clutch'lar gibi 'sarılarak' taşınıyor!~ AYAKKABI DEĞİŞİMİNE SON


<#text> Spor ayakkabılar –nihayet- spor salonundan özel geceye her yerde ve her kıyafetle kullanılır hale geliyor. ‘Sporlarımla çıkayım, topuklumu yanıma alayım' derdi de böylece son buldu. Artık gideceğimiz yere 5 dakika kala ‘eciş-bücüş' bir halde ayakkabı değiştirmek gerekmiyor, spor ayakkabılarımız her kıyafetimizi tamamlıyor! (Solda: Chanel İlkbahar-yaz 2014 Haute Couture defilesinden bir kare)~ LÜTFEN!


<#text> Fotoğrafı çekilsin diye kendini paralayanlardan bir ricamız var: Farklı olmak uğruna, show amaçlı defilelerde gördüklerinizi günlük hayata taşımaya çalışmayın, kaş yaparken göz çıkarmayın. (Solda: Junya Watanabe defilesinden bir kare)~ NO FROST!


<#text> Havalar soğuk olacağından kullanılacak aksesuvarlar da sorun olmaya başlıyor. Donmayı göze alıp yaka-bağır açık gezmektense, kolye takmaktan feragat edip büyük ve cool bir kaşkolla kıyafetimizi hareketlendirmek daha hoş olacaktır.~ SIKILDIK SENDEN!


<#text> ‘Hiç bir şey yapamıyorsan, paltonu omzuna koy' der gibi yakışan yakışmayan herkesteki bu alışkanlıktan artık sıkıldık! Giyin üzerinize paltonuzu, giymeyecekseniz de boşuna yanınıza almayın, lakin bu görüntü artık ‘passe'.~ ASLA YAPMAYIN!


<#text> Normal hayatta da moda haftalarında da kürk görmek istemiyoruz! Bu kadar gerçeğe yakın modelleri varken, hayvanlara yapılan bu haksızlığı şiddetle kınıyoruz!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.