PODYUMLARDAN UZUN ETEK İÇİN STİL TÜYOLARI

Sonbahar 2020 defile stillerini gardırobunuza uyarlayın!

Uzun etek dediğimiz zaman aklınıza sahilde uçuşan maksi etekler ve sandaletler geliyorsa yalnız değilsiniz! Biz de maksi eteklerin sadece yaz aylarında giyilebileceğini düşünüyorduk… Tabii bu düşüncemiz Sonbahar 2020 defilelerini gördükten sonra değişti. Mini ve midi boyları arasında gidip gelen moda sektörü, bu sezon bizi maksi etekler ile şaşırttı. Yaz aylarında plajda, kış aylarında ise en fazla davetlerde giymeyi hayal edebileceğimiz uzun etekler, aklımızdaki basmakalıpları yıkıyor. Trikolar, püsküller, asimetrik kesimler, deriler, payetler ve desenler ile bütünleşen yeni sezon uzun etekleri gündüzden geceye rahatlıkla taşınabilir. 

Soğuk günlerde ne kadar çok mini eteklerimizi giymek istesek de dürüst olalım ki çoğu zaman elimiz yılların eskitmediği jean pantolonumuza, kadife pantolonumuza, kumaş pantolonumuza… Yani kısacası pantolonlarımıza gidiyor! Evet ara sıra elbise ve etek de giyiyoruz ancak itiraf edelim ki soğuk havalarda pantolonlar en sıkı dostumuz oluyor. Ancak artık bizce bu durumun değişmesi gerekiyor! Etekler ve elbiseler sadece ilkbahara ait olamaz protestomuzu duyan tasarımcılar, Sonbahar 2020 podyumlarındaki maksi etekler ile kalbimizi fethetti. Pantolondan farksız olan yeni sezon uzun etekleri kalın kumaşları ve silüetleri soğuk havalarda ile aradığınız kapalılığı ve sıcaklığı sunuyor. 

Peki sandaletler ile tatilde, topuklu ayakkabılar ile gece stilinde giydiğimiz uzun etekleri nasıl mevsim koşullarına uyarlarız? Bu yanıtı podyumlar ile birlikte veriyoruz! Sezonun trendleri arasında olan kalın tabanlı botlar ile kontrast yaratan uzun slip etekler, dökümlü çizmeler ile buluşan uzun triko etekler, postallar ile retro bir görünüm yaratan uzun etekli takımlar… Aklımızdaki tüm stil sınırları yeni sezon defilelerinde ortadan kalkıyor! Uzun eteklerin en az yaz ayları kadar (hatta daha bile fazla) kış aylarına uygun olduğunu kanıtlayan tasarımcılar, sonbahar stillerimize ilham kaynağı oluyorlar. Hayatı makside yaşamaya hazırsanız, uzun etekleri nasıl günlük stilinize taşıyacağınızı direkt olarak podyumlardan öğrenebilirsiniz!