PRENSES DIANA’NIN STİLİNDEN ESİNLENİYORUZ

‘The Crown’ etkisi devam ediyor!

Prenses Diana’nın anlamı ve yeri çok farklı. Popüler kültürün unutulmaz değerlerinden biri olan Prenses Diana, sadece bir stil ikonu değil aynı zamanda her şeye rağmen güçlü bir kadın figürü. Paparazzi çılgınlığını başlatan ve ünlü obsesiyonunu harlayan Prenses Diana, sadece İngiltere’de değil tüm dünyada etkisini göstermişti. Prens Charles ile birlikte olduğu duyulduktan sonra her hareketi takip edilen Prenses Diana aynı zamanda tüm dünyanın tanıdığı bir ikon haline gelmişti. Her ülkenin basınında en ilgi çekici isimlerden biri olan Prenses Diana, ömrünün çoğunu spot ışıkları altında geçirdi. 1997’de trajik bir kaza ile hayatını kaybeden Lady Di, dünyanın unutulmaz ikonları arasında yer alırken, dönem dönem ismini ve stilini konuşmaya devam ediyoruz. Ancak son aylarda bu konuşmaların kapsamı biraz genişlemiş durumda! Neden mi? ‘The Crown’ serisi sayesinde. 

İlk üç sezonda Kraliçe II. Elizabeth’in, Prenses Margaret’ın hayatlarına ve genel anlamda İngiltere’deki olaylara odaklanan ‘The Crown’ serisinin geçtiğimiz haftalarda yayınlanan dördüncü sezonda sonunda Prenses Diana’yı dahil etti! Bu haberin duyulmasıyla birlikte “Prenses Diana’yı kim oynayacak?” “Prenses Diana’nın hangi stillerini göreceğiz?” gibi birçok soru ortaya çıktı. Prenses Diana etkisi yeniden ateşlenirken ve Emma Corrin’i ‘The Crown’ serisinde Lady Di olarak izledikten sonra unutulmaz stil ikonumuzun kıyafetlerinin günümüz trendlerine ne kadar uygun olduğunu fark ettik. 

Dördüncü sezonda Prenses Diana’nın Prens Charles ile tanışmasından boşanma noktalarına kadar gelme hikayelerinde yer alan Emma Corrin aynı zamanda Lady Di’nin en unutulmaz tarzlarını da yeniden cnalandırdı. 1980’lerin başından 1990’lara kadar gelen dördüncü sezonda Prenses Diana’nın stili vatkalı ceketler, fırfırlı elbiseler ve rengarenk kazaklar ile dolu! Kraliyet Ailesinin kural tanımayan moda ikonu olan Prenses Diana, ailenin tüm üyelerini geride bırakarak ‘People’s Princess’ (İnsanların Prensesi) ünvanını almıştı. 80’li yıllar dendiğinde aklınıza ilk olarak Lady Di’nin kıyafetleri geliyorsa, bu yazımız sizi çok mutlu edecek!

Fotogaleride Prenses Diana’nın ‘The Crown’ serisinde yeniden yaratılan 10 stilinden ilham alabilirsiniz…