RACHEL GREEN STİLİNİ DENEMENİN 10 YOLU

Friends buluşmasını beklerken Rachel Green’in günümüze taşınan stillerini inceliyoruz…

Hala sabırsızlıkla ‘Friends’ dizisinin buluşma dizisini bekliyoruz! Geçtiğimiz aylarda yeni izlenim platformu HBO Max’e taşınan ‘Friends’ dizisi bölümlerine ek olarak bir de buluşma bölümünün çekileceği açıklanmıştı.

Normalde Mayıs ayında yayınlanması beklenen buluşma bölümlerinin çekimi Ağustos ayına ertelenmiş ve son haftalarda hem Rachel Green karakterini canlandıran Jennifer Aniston hem de Ross Geller karakterini canlandıran David Schwimmer pandemi sebebiyle prodüksiyonun belirsiz bir tarihe ertlendiğini söylemişlerdi.

Buluşma bölümünü iple çekerken dizinin en ‘moda’ karakterinin stiline göz atmak istedik: Rachel Green!Dizide önce New York’taki Bloomingdale’s mağazasında çalışan Rachel Green, daha sonra Ralph Lauren’de çalışmaya başlamıştı. 2019’da Jennifer Aniston’un canlandırdığı Rachel Green karakterinin onuruna bir kapsül koleksiyonu çıkaran Ralph Lauren, tamamen Rachel’ın stilinden ilham alan parçalar tasarlamıştı. Yelekli takım elbiseleri, ekoseli mini etekler, slip elbiseleri, parmak arası terlikleri, mary-jane ayakkabıları ve leopar desenleri ile tam olarak 90’lı yılların stilini yansıtan Rachel Green tıpkı Carrie Bradshaw gibi hala günümüzün trendlerine ilham kaynağı oluyor. 

Dizinin 10 senelik tarihi boyunca her zaman tarzı ile dikkat çeken Rachel Green’in, günümüzün birçok trendini yıllar önce denediğini itiraf etmeliyiz. Her zaman geçmişten ilham alan trendler, 90’lı yıllar esintisi ile Rachel Green stili ile uyum sağlıyor. Deneysel, eğlenceli ama aynı zamanda sofistike tarzı ile göz kamaştıran Rachel Green, Sonbahar 2020 trendlerini denemenin en eğlenceli yöntemlerinden biri. 

‘Power Dressing’ akımından kolejli stiline kadar Sonbahar 2020 defilelerini andıran görünümleri ile gözümüzden kaçmayan Rachel Green ile sınırsız bir trend yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız? Cevabınız “Evet!” ise, fotogaleride Rachel Green’in 10 stilinin günümüze uyarlamasını inceleyebilirsiniz… .