ROSIE’DEN HAILEY’E KADAR HERKES BU ELBİSEYİ GİYİYOR!

Triko elbiseler yazı etkisi altına aldı...

Hailey Bieber, Cult Gaia’nın triko ‘Serita’ elbisesi ile tatilinden bir fotoğraf serisi paylaştı. Daha önce Rosie Huntington Whiteley tarafından giyilen bu popüler triko elbiseyi Romee Strijd bir bebek beklediğini açıklarken giymişti. Normalde yaz aylarında triko kumaşı ilk tercihimiz olmasa da ünlülerin ve influencer'ların giydiği askılı triko elbiseler bu stile kayıtsız kalmamızı engelliyor. Botlar yaz aylarına, slip elbiseler kış aylarına ve şimdi de trikolar sıcak havaların favorisi haline geldi. Birkaç ay önce Katie Holmes’un giydiği triko bralet ve hırka seti ile başlayan triko aşkı, yaz mevsimine kadar taşındı. Serin yaz akşamları için tasarlanan ince triko setlerinin yanı sıra gardırobunuza bu havalı triko elbiseleri de ekleyebilirsiniz. Oldukça hızlı bir şekilde Instagram gözdesi haline gelen triko elbiseler, sadece dekolteli ve bej renklerde karşımıza çıkmıyor! Özellikle kroşe ve tığ işi trendi ile birleşen triko elbiseler, cıvıl cıvıl tonlar ile yaz ruhuna uyum sağlıyor. Asimetrik kesimleri, vücuda oturan silüetleri veya farklı detayları ile dikkat çeken triko elbiseler, daha önce denemediğiniz bir stili deneme şansı sunuyor. Biraz daha öncesine bakarsak, Eylül ayında gerçekleşen Missoni, Oscar de la Renta, Kate Spade, Marc Jacobs ve Tibi gibi markaların İlkbahar -Yaz 2020 defileleri, triko elbise trendinin popüler olacağının sinyallerini vermişti! Genelde midi veya maksi boylarda görülen triko elbiseler, defilelerde düz sandaletler, renkli aksesuarlar veya sneakerlar ile eşleştirilerek yaz stiline uyum sağlıyor. 

Missoni, Oscar de la Renta, Kate Spade, Tibi ve Marc Jacobs İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Plaj stilinde bikinilerinizin üstünde kullanabileceğiniz ince triko elbiseleri aynı zamanda yaz akşamlarında tüm gözleri üzerinize toplayabilecek bir forma sahip. Sezonun ‘it’ takı trendi olan gold zincirler ile eşleştirebileceğiniz bu ‘it’ elbiseleri ince bantlı topuklu sandaletler ile tamamlayabilirsiniz. 

Siz de bizim (ve tüm ünlüler gibi!) triko aşkına tutulduysanız fotogaleride 25 triko elbise modelini inceleyebilirsiniz…

Etİketler