TEDDY KABANLARI GİYMENİN 10 YOLU

Kış aylarının olmazsa olmazı: sıcacık ve yumuşacık teddy kabanlar!

Kocaman yapıları ve sıcacık dokuları ile bizi kış mevsiminin getirdiği tüm şartlardan koruyan teddy paltolar, sadece bir kurtarıcı olmanın yanı sıra aynı zamanda son dönemlerin en ‘cool’ dış giyim trendleri arasında. Instagram’da ve podyumlarda sıklıkla gördüğümüz tüylü teddy kabanlar aynı zamanda Hailey Baldwin, Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi isimlerin favori parçaları arasında. Evinizin köşesindeki markete gitmek için pijamalarınızın üzerine atabileceğiniz bu teddy paltolar bir diğer tarafta ise topuklu ayakkabılar ve gece elbiseleri ile bile eşleştirilebiliyor. A’dan Z’ye herkesin favorisi haline gelen teddy paltolar, kış aylarında stil tamamlayıcısı olmanın yanı sıra bir yıldız parça oluyor. 

Geçtiğimiz yılların renkli suni kürk trendinin yerine gelen yumuşacık ayıcık ilhamlı kabanlar, farklı boyları ve silüetleri ile dikkat çekiyor. Alıştığımız oversized versiyonlarının yanı sıra Aviator ceket, kısa kaban ve kemerli ceket formunu alan bu yünlü dış giyim trendi, hemen hemen her stile ‘lüks’ bir doku kazandırıyor. Sezonun olmazsa olmazlar listesinin başında gelmeye başlayan teddy kabanlar 2020’nin konfor temasının altını çiziyor. 


Zoom partilerinde şov yapabileceğiniz rengarenk tasarımlardan, market alışverişinize veya günlük yürüyüşlerinize kadar giyebileceğiniz teddy kabanlar birçok parça ile uyum sağlayabiliyor. Jean pantolonlar ve postallar, triko etekler ve elbiseler, eşofman takımları hatta ipek gece elbiseleri ile bile hoş bir ahenk yaratan teddy kabanları, sezonun süper kahramanı olarak adlandırabiliriz. Eskiden kış aylarında paltolarımız ve montlarımız, stilimizi ‘gizleyen’ bir zorunluluk olurken, son yıllarda rengarenk puffer montlar ve sevimli ayıcık ilhamlı kabanlar, durumun tam aksini gösteriyor. 

Başlı başına ‘statement’ olan sevimli teddy paltolar ile farklı eşleştirmeler denemek için fotogaleriye göz atabilirsiniz…