TREND PARÇALAR İLE STİL ÖNERİLERİ: BİSİKLETÇİ ŞORTU

Gece stilinde bisikletçi şortları mı? Evet! Artık bu şortlar her yerde…

“Nereden başladı bu bisikletçi şort trendi?” Başlarda tam da böyle düşünürken artık bisikletçi şortlarını çok seviyoruz. Hem rahat hem de şık (evet gerçekten şık!) olan bisikletçi şortlarına karşı tüm önyargılarınızı yıkmak istiyoruz! Aslında Karl Lagerfeld’in İlkbahar Yaz 1991 Chanel defilesinde başlattığı bisikletçi şort trendlerinin esamesi uzun bir süredir okunmuyordu… Ta ki birkaç sene önceye kadar. İlkbahar 2019 defilelerinde gördüğümüz bisikletçi şortları sokak modasında ünlülerin de favori stilleri arasında yerleşti. Öncelerde yıldızların spor salonu çıkışlarında gördüğümüz bisikletçi şort trendi belki de en çok Prenses Diana’nın günlük stilinde akıllarımıza kazındı. Son yıllarda sweatshirtlerin yanı sıra oversized blazer ceketler, gömlekler veya korse bluzlar ile eşleştirilen bisikletçi şortları belki de en trend parçalardan biri!

Fendi, Laquan Smith, Chanel, Mugler İlkbahar Yaz 2019 Defileleri (Getty Images)



Hız kesmeden influencerların, ünlülerin ve en lüks markaların favori stili haline gelen bisikletçi şortları alıştığımız tayt formunun dışına çıkmaya başladı. Payet, deri, denim, triko veya desenli tasarımlarda gördüğümüz bisikletçi şortlar klasik stilini unutturmaya başladı. Atletik stillerin günlük ve gece kıyafetlerine taşınması ile beraber popülaritesi artan bisikletçi şortları geçirdiğimiz karantina dönemi ile daha da beğenilir hale geldi. Son aylarda rahat stillere karşı bir zaaf geliştirirken, spor şortu takımlarını metalik takılar ve haliyle bisikletçi şortları da şık blazerlar ile eşleştirme arzumuzun önünü kesemiyoruz!

MSGM, Nicole Miller, Mugler, GCDS İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)



Modunuza göre bisikletçi şortlarını dilediğiniz yöne çekebilirsiniz. Mule terlikler ile şık günlük stilleri, grafik tişörtler ile konforlu ve havalı, yüksek topuklar ile gece stiline uyarlanabilen bisikletçi şortlar oldukça değişken bir yapıya sahip. Aslında klasik bir şorttan farksız olan bisikletçi şortları, bermuda şort trendinin daha dar versiyonu olarak görebilirsiniz. Her an egzersize hazır ama aynı zamanda her an dışarı çıkarılmaya hazır olan bisikletçi şortlar spor salonlarından ötesini görmeyi hak ediyor.



Bol grafik tişörtler veya oversized sweatshirtler bisikletçi şortlar ile yapılan en klasik eşleştirmelerden biri. Ancak kutunun dışarısında düşünmek her zaman yaratıcılık ve inovasyon için önemli unsurlardan biri… Bu nedenle biz de sizin için kutunun dışarısında düşünerek günlük ve gece stilinizde deneyebileceğiniz 10 bisikletçi şort eşleştirmesi hazırladık. Sokak modası fotoğraflarından farksız görünen ve yaz gardırobunuzu bir seviye üste çıkaracak stil önerilerini görmek için fotogaleriyi inceleyebilirsiniz…