NASIL GİYMELİ: DENİM ETEK

Bir gardırop klasiğini yepyeni formlarda görüyoruz!

Denim etekler gardıroplarımızda ezelden beri var… Günümüzdeki ipek slip etekler, fırfırlı çiçekli etekler, anvelop silüetler derken uzun zamandır denim eteğinize dokunmamış olabilirsiniz ama denim etekler ile yaratabileceğiniz stillerin sınırı yok. Son dönemlerde formdan forma bürünen denim etekler fırfırlı çiçekli eteklerden daha fazla stil opsiyonu sunuyor. Bu haftaki misyonumuz “Denim etekleri nasıl stilize edebilirim?” sorusunu olabildiğince detaylı bir şekilde yanıtlamak! Midi denim eteğinizin üzerine giydiğiniz beyaz tişörtten çok daha fazla tarz seçimi mevcut! Güne oldukça asi mi uyandınız? Asit yıkama denim eteğinizi asimetrik bir bluz ile eşleştirmeye ne dersiniz? Gece stiline denim mi uyarlamak istiyorsunuz? Denim etek en ‘cool’ seçenek olabilir!

Farklı boylarda, bambaşka kesimlerde ve oldukça ilginç detaylarda görülen yeni nesil denim etekler, ‘sıkıcı’ bir stilin diğer ucunda diyebiliriz. Doğru aksesuarlar, takılar ve ayakkabılar ile eşleştirildiğinde harikalar yaratan denim etekleri yeniden hayatınıza alma zamanı! Dilerseniz gardırobunuzun arka köşelerinde gizlenen eski denim eteğiniz ile güncel stiller yaratabilir, dilerseniz de yeni sezon modelleri arasından daha önce denemediğiniz silüetler deneyebilirsiniz. 


Jean rahatlığı ile birlikte sezonun trendleri ile şekillenen denim etekler asimetrik kesimler, işleme detayları, karma kumaşlar, yamalar veya anvelop silüetleri ile güncelleniyor. Tıpkı 2020’nin ‘Dad Sneaker 2.0’ trendi gibi yeni sürümünde gördüğümüz jean etekler, alışılmış bir gardırop temeli ile alışılmamış stiller yaratmak için geliyor! 

Klasikten vazgeçmeyen ama yeniliklere açık bir stile sahipseniz fotogaleride farklı denim etekli stilleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler