TAKIM OYUNU

‘Power dressing’ takımlarının güncel yorumlarını deneyin!

Yaz kış demeden takım elbise aşkımıza ara vermiyoruz! 20. Yüzyılın ortasına kadar sadece erkek gardırobuna ait olan takım elbiseler artık kadın gardırobunun da ayrılmaz bir parçası oldu. Önce Yves Saint Laurent’in 60’lı yıllarda başlattığı ‘Le Smoking’ smokini ile kadın stiline dahil olan takım elbiseler daha sonra 80’lerde kadınların iş yerlerindeki yükselişi ile birlikte ‘power dressing’ formuna büründü. Öncelerde sadece pantolon giydiği için restoranlara ve davetlere alınmayan kadınlar artık takım elbiseleri üzerlerinden çıkarmıyorlar! Formal stil ile özdeşleştirilen takım elbiseler son yıllarda sokak modasında sneakerlar veya grafik tişörtler ile eşleştirilerek günlük yorumlar ile popüler hale geldi. Soğuk havalarda boğazlı kazaklar ve topuklu botlar ile eşleştirdiğimiz takım elbiseleri sıcak yaz günlerinde ne ile giyeceğinizi bilemiyorsanız, bu önerileri kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. 


İlkbahar- Yaz sezonu için evrim geçiren takım elbiseler, daha ince kumaşlarda ve bol kesimlerde görülüyor. Pantolon takımlarının yanı sıra etek ve şort takımlarının yükselişe geçtiği yaz sezonunda, hava durumu sınırlarınız ortadan kalkıyor. Oversized blazer ceketler ve fırfırlı etekler, mini şortlar ve bel vurgulu ceketler gibi eşleştirmeler oldukça ‘cool’ bir takım ruhu yansıtıyor. Hala takım elbiseleri sadece ofiste veya davetlerde giyiyorsanız sizin için hazırladığımız yaz takım eşleştirmeleri fikrinizi değiştirebilir. Normal hayate dönmek için en motive edici stillerden biri olan yaz takımları, pijamalarınızı ve penye şortlarınızı çıkarmak için ikna edici olacak. 


Birkaç yıldır her sezon gördüğümüz takım elbiselerde ‘Le Smoking’ ve ‘Power Dressing’ stilleri kalıcı olsa da silüet ve kumaş seçimi açısından alıştığımız takımlar bambaşka görünümler kazanıyor. Bir sezon oversized, diğer sezon bel vurgulu gördüğümüz takım elbiseler Yaz 2020’de tüm stillerin birleştiricisi rolü oynuyor. Bermuda veya mini şortlar, mini veya midi etekler, bol kesim ve keten kumaşlı takım elbiseler, ‘takım oyuncusu’ olmanız konusunda ısrarcı!  

Luisa Spagnoli, Etro, Prabal Gurung İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Luisa Spagnoli’nin İlkbahar Yaz 2020 defilesinde gördüğümüz bol kesim bej takım elbiseler örgü kemerler, sandaletler ve ipek saç aksesuarları ile eşleştirilerek bohem ama şık bir tarz yansıtırken, Prabal Gurung’da gördüğümüz renkli takım elbiseler göz alıcı stiller yaratmak için ideal. Buna ek olarak Etro’da metalik takılar ve omuz çantası ile eşleştirilen bembeyaz bir takım elbise ferah bir günlük stili için ilham kaynağı olabilir. 

Chloe, Chanel, Dior İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Mevsim gereği klasik pantolon formundan uzaklaşan stilleri de Chloe, Chanel ve Dior’un İlkbahar Yaz 2020 Defilelerinde görüyoruz. Çizgili takım elbiseler oldukça modern ve rahat bir yorum katan Chloe’nin yanı sıra Chanel ise ikonik etekli takımlarını parlak kumaşlar ile yorumluyor. Şortlu takım elbiselerine tam bir yaz esintisi katan Dior ise hasır şapka ve halat kemer eşleştirmesi ile takım elbiselerin her durumda giyilebileceğini kanıtlıyor!


Defilelerden ve sokak stillerinden ilham alarak yarattığımız yaz takımları eşleştirmelerini fotogaleride inceleyebilirsiniz…

Etİketler