Adidas SuperNova'nın Yeni Silüetleri

adidas, SUPERNOVA serisinin üç yeni siluetinden ilki olan SUPERNOVA RISE’i yeniden tasarlayarak sunuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Aralık 2023
Adidas SuperNova'nın Yeni Silüetleri

adidas, 1,300 kadın koşucu ile yaptığı araştırmasıyla birlikte, günlük koşucuların koşu ayakkabısı seçerken en önemli kriterlerden biri olarak ortaya çıkan konforu inceledi. Araştırma sonuçlarının ve adidas ürün ekiplerinin deneyimiyle, diğer adidas koşu serilerindeki son teknolojiyi değerlendirilerek bunların yeni SUPERNOVA siluetlerine nasıl transfer edilebileceği incelendi. Sonuç olarak, LIGHTSTRIKE PRO'dan ilham alan Dreamstrike+ adlı yeni bir orta taban köpüğü tanıtıldı. Bu malzeme, rekor kıran ADIZERO serisi boyunca kullanılan orta taban malzemesi olan LIGHTSTRIKE PRO'dan esinlenirken ek olarak benzersiz konfor ve yastıklama sunmak için güncellenmiş bir formülle geliştiriliyor. Koşuculara kendi ihtiyaçlarına uygun özel bir konfor sunmak için üretilen bu malzeme, SUPERNOVA RISE ve SUPERNOVA SOLUTION modellerinin tamamını kaplıyor, SUPERNOVA STRIDE modelinde ise ayak parmak bölgesinde bir EVA bileşiği orta tabanın yanında konumlandırılıyor.

SUPERNOVA RISE ve SUPERNOVA SOLUTION modellerinde,  Dreamstrike+ orta taban ile birlikte maksimum konfor ve destek sağlamak için olan Support Rod System bulunuyor. Ayak hareketinin fizyolojisinden esinlenen bu yeni teknoloji, dış tabanın içine yerleştirilmiş ve ihtiyaç duyulan yerlerde uyumlu destek, geçiş ve stabilite sağlamak üzere tasarlanmış. SUPERNOVA SOLUTION'daki The Support Rod System adı verilen teknoloji, SUPERNOVA RISE'dakinden farklı olarak ortadaki iki çubuk, bunları ek destek arayan koşuculara sağlamak için birleştirilmiş. Dreamstrike+ ve The Support Rod System teknolojileri, koşuculara konforlu ancak sağlam bir koşu deneyimi sunuyor.

Diğer önemli ürün özellikleri arasında maksimum konfor ve destek için tasarlanmış yastıklama köpüğü ve yumuşak kumaş kombinasyonunu kullanan Comfort Heel Fit bulunıyor. Mühendislikle tasarlanmış sandviç örgü ve uzmanca işlenmiş detaylar, tüm koşucuların ihtiyaçlarını karşılıyor.

SUPERNOVA RISE'nin renk şeması, doğadan ve biyoluminesans enerjisinden ilham alan, siyah ve aurora ile semi-green Spark detaylarına sahip koyu bir taban olarak adidas tasarım ekibi tarafından seçildi.

SUPERNOVA RISE, 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren seçili mağazalarda satışa sunulurken, SUPERNOVA SOLUTION ve SUPERNOVA 22 Şubat 2024 tarihinden itibaren satışa sunulmaya başlayacak.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.