AYAKKABILARA KAFES ETKİSİ

Kafes görünümlü ayakkabılar, bu senenin en sevilen trendi oldu.

Birkenstock ayakkabı dünyasında o kadar uzun süre kalıcı oldu ki; faydacı ve pratik başka bir sandalet bulmanın imkansız olduğunu düşündük. Ancak son günlerde Instagram , sevgili Birken kadar rahat, dayanıklı, kullanışlı ve 'çirkin' başka bir sandaletle doldu. Kafes sandaletler, büyükbabanızın veya amcanızın bir aile toplantısında giyeceği bir şeyi hatırlatabilir, ancak bu ayakkabılar gardırobunuza eklemeye değer bir stil…

Moda markaları birkaç sezondur bize sağlam, sorumlu ayakkabılar sunuyor. Son 2 senede modada pratikliğe doğru bir kayma gördük ve bu en keskin şekilde ayakkabılarda da görülüyor. Bize şehrin koşturmacasında sorun çıkarmayacak ayakkabılara ihtiyacımız var ve yüksek topuklu ayakkabılar artık kısmen emekli oldu.

The Row, Marni, Jil Sander gibi markalar, lüks modayı sağduyulu bir şekilde ele almalarıyla hayranlık uyandırıyor. Çok gösterişli veya trend odaklı herhangi bir şeyden kaçınma eğiliminde olsalar da, sezonun siluetlerine dikte etme alışkanlıklarına sahipler. Kafesten ilham alan bu kurtarıcı ayakkabılar da dikkatlerini çekmiş olacak ki, farklı siluetlerde yaratmışlar.

Pek çok marka güzel kafesli deri sandaletler yarattı ve mütevazı balıkçı sandaletlerini bu sene için en çok aranan ayakkabılar haline geldi. Kafesten ilham alan bu ayakkabıların çekiciliğine gelirsek; pratik ayakkabılar olmaları ve hemen hemen her kıyafet ile uyumlu olmalarından...

En sevdiğiniz sonbahar mokasenleri ile klasik bir yazlık terlik arasında yer alan bu kafes sandaletleri, ister kısa bir midi elbise ile ister klasik bir kot pantolonla giyebilirsiniz.

Fotoğraf: @monikh

Markaların radarında olan kafes görünümlü sandaletleri fotogalerimizde inceleyin…