BEYMEN, ÜÇ YENİ MAĞAZASINI BODRUM'DA AÇTI

15 Haziran’da açılan Beymen Resort Mandarin Oriental, Balmain Yalıkavak Marina ve Valentino Yalıkavak Marina mağazaları, moda severleri bekliyor!

Öncü kimliği, yaratıcı proje ve iş birliktelikleri ile moda dünyasına yön veren, dünyaca ünlü markalarının en yeni ve gözde tasarımlarını sevenleriyle buluşturan BEYMEN, yeni mağazalarla büyümeye devam ediyor. BEYMEN 15 Haziran Salı günü Bodrum'da, 3 yeni mağazasını lüks sevenler ile buluşturdu. Bodrum’da yeni mağazası BEYMEN Resort Mandarin Oriental, Bodrum Yalıkavak Marina’da yeni Valentino butiği, Yalıkavak Marina’da Bodrum’daki ilk Balmain butiği açıldı.


BEYMEN RESORT MANDARIN ORIENTAL
Ege ve Akdeniz’in yalın, sıcak mimarisinden izler taşıyan BEYMEN Resort Mandarin Oriental, 2021 yazının en gözde yaz hazır giyim, ayakkabı, çanta, plaj ve aksesuar koleksiyonlarının yanı sıra 2021 Sonbahar Kış sezonunun en özel parçalarını da modaseverlerle buluşturuyor. Modanın yanı sıra, yaşam alanlarına sofistike dokunuş katan ev koleksiyonlarından dünyaca ünlü niş parfümlere uzanan geniş ürün gamıyla ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi sunuyor.
 
Mandarin Oriental Bodrum’un eşsiz plajının devamında yer alan benzersiz konumuyla dikkat çeken mağaza, Dolce Gabbana, Valentino, Balmain, Saint Laurent, Balenciaga, Bottega Venetta ve Off-White’ın aralarında yer aldığı pek çok dünya markasının yanı sıra BEYMEN Collection ve Academia’nın en yeni tasarımlarıyla modaseverlere unutulmaz bir yaz müjdeliyor. Mağazanın 240 metrekarelik kapalı alanında kadın ve erkek hazır giyim, aksesuar, ayakkabı, çanta, parfüm departmanları yer alırken; teras bölümünde ise kadın ve erkek plaj koleksiyonları, home ürünleri modaseverlerle buluşuyor.  
 
Dekorasyon detaylarında Akdeniz’in huzur veren renk skalası, traverten, doğal sedef mozaikler, bambu sazlar, naturel dokulu sıva ve doğal ahşap malzeme kullanımının öne çıktığı mağazada, Ege mimarisinden ilham alan doğal kıvrımlı yüzeyler ve kemerler göze çarpıyor.
 
BEYMEN Resort Mandarin Oriental
Göltürkbükü Mahallesi, Cennet Koyu, Çomça Mevkii, 314. Sokak No. 10 Bodrum
 

VALENTINO BODRUM YALIKAVAK BUTİĞİ
Valentino Kreatif Direktörü Pierpaolo Piccioli tarafından geliştirilen yenilikçi butik konseptiyle tasarlanan Valentino Yalıkavak Marina; markanın dünya çapındaki perakende ağının genişlemesinde önemli bir adımı simgeliyor.  Tasarımda Art Deco'dan ilham alan ve birbirini tamamlayan sıcak ve yaratıcı formlar öne çıkıyor.

Mağazanın yarı çevresi boyunca uzanan sütunları çevreleyen ve birbirine bağlayan pirinç vitrinlerle bezenmiş mimari, sofistike bir atmosfer sunuyor. İpek nişler ve mikro beton zemin ise mekâna modern bir tarz katıyor. Butik konsepti, yerel malzeme ve işçilik kullanımıyla Bodrum ile bağ kurarak mekana romantik ve çağrışımlı bir atmosfer kazandırıyor.   Valentino Yalıkavak Marina’da kadın ve erkek hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar koleksiyonları yer alıyor.

“Valentino Escape 2021 Koleksiyonu” Valentino Yalıkavak Marina’da…
60'ların sonlarına ait Maison arşivlerindeki baskılardan ilham alan; kaftan, şort, elbise, plaj koleksiyonu ve aksesuarlardan oluşan, dünyada sadece seçili lokasyonlarda satışa sunulan “Valentino Escape 2021 Koleksiyonu” açılışa özel exclusive olarak Valentino Yalıkavak Marina’da moda severlerle buluşuyor.

Valentino Yalıkavak Marina
Adres: Yalıkavak Mah. Çökertme Cad. No: 6/AN-1 Bodrum Muğla


BALMAIN BODRUM YALIKAVAK BUTİĞİ
Balmain Kreatif Direktörü Oliver Rousteing ve Studio AMV mimarlarından; Anna Philippou, Marie-Charlotte Prosperi-Fouchard ve Victoire Guerlay tarafından Balmain yeni mağaza konseptine tasarlanan butikte; kadın ve erkek hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar koleksiyonları yer alıyor.

Balmain'in “Yeni Fransız Tarzı”’nı dünyanın her yerine taşımasının 75. yılı
Balmain olarak son zamanlarda pek çok önemli yıldönümü kutladıklarını belirten Olivier Rousteing; “75 yıldan biraz daha uzun bir süre önce Pierre Balmain, moda evimizin ilk koleksiyonunu tanıttı. Ben Kreatif Direktör olarak 10. yıl dönümümü kutluyorum. Yıllar içinde pek çok şey değişse de Mösyö Balmain'in ilk günden beri, “Yeni Fransız Tarzı” vizyonunu dünyanın her yerine taşımaya kendini adaması gibi pek çok marka değerimiz her zaman aynı kaldı. İlk koleksiyonun ardından; kurucumuzun yaptığı ilk şeylerden biri, bu orijinal, yeni ve feminen silueti tanıtmak için Avrupa, Amerika, Avustralya ve Asya'yı ziyaret etmek oldu. Büyük Balmain Ordusu’nun her sezon Paris’te sergilediği tasarımlara Türkiye'nin aşina olduğunu biliyorum. Yalıkavak’taki yeni butiğimizde en son koleksiyonlarımızı Bodrum’daki moda tutkunlarıyla ve her yıl bu güzel yeri ziyaret eden pek çok turistle buluşturacağımız için heyecanlıyız” dedi.

Paris'ten ilham alıyor  
Her Balmain butiği, modaevinin benzersiz tarihinin bir bölümünü yansıtıyor. 75 yaşındaki Paris flagship butiği, Pierre Balmain için klasik bir Paris dairesi ruhunu yansıtmak için yenilendi. Londra butiği; Mösyö Balmain’in Mayfair pied-à-terre'si olacak şekilde tasarlandı. Los Angeles butiği, Pierre Balmain'in İtalya'nın Elba adasındaki villasından ve kısa süre önce açılan Madison Avenue butiği ise New York galerilerinin ruhundan ilham alıyor.

İlham: Klasik parizyen “Hôtel Particulier”
Olivier Rousteing, "Yeni butik konseptini belirlemek için yaptığımız toplantılarda, klasik Paris konut mimarisini yeniden yorumlama konusunda fikir birliğine vardık. Parizyen mimarinin önemli öğelerinden Hôtel Particulier’in kodlarını on elemente ayırdık ve her birini Balmain’in imza sembollerinden biriyle ilişkilendirdik. Her mağaza ziyaretinin deneyim, samimiyet ve keşif sunmasını istediğim için kütüphane, bahçe, yatak odası gibi farklı yaşam alanlarını simgeleyen alanlarda koleksiyonlarımızı sergiliyoruz” dedi.

Klasik, modern bir görünüme sahip
Balmain’in yeni butik konseptinin pek çok yönden markanın koleksiyonlarının arkasındaki prensipleri yansıttığını belirten Olivier Rousteing, "’Her defile, Balmain’in eşsiz mirası ve bilgi birikimine atıfta bulunurken, ekibim ve benim için en önemli şey; günümüz jenerasyonunun hayatına ve giyinme tarzına hitap eden tasarımlar yaratmak. Aynı tarihsel-modern ikilik butiklerimizde de görülüyor. Parkeler, pervazlar, avizeler, perdeler ve aynalar klasik elementlere atıfta bulunsa da amacımız müze veya oyuncak bebek evi tasarlamak değil.  Tarihi ögelerden yola çıkarak tasarımların modern ve en iyi materyallerden ustalıkla tasarlanmasına özen gösteriyoruz. Yeni butiklerimizin, Balmain Ordusu’nun her zaman kendini evinde hissedeceği adresler olarak tasarlandı” dedi.

Balmain Yalıkavak Marina
Yalıkavak Mah. Çökertme Cad. No:6/9-2 Bodrum Muğla


Etİketler