BİR ANTHORIUM HİKAYESİ

Loewe defilesindeki anthorium ve Georgia O’Keeffe etiksi…

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Mart 2023
BİR ANTHORIUM HİKAYESİ Loewe

Kıpkırmızı sanki balmumumdan yapılmış gövdesi ve seksi hatlarıyla botanik dünyasının en feminen çiçeği bu sezon podyumun kraliçesiydi. Loewe defilesi sanki Georgia O’Keeffe'nin tablolarından fırlamış amtoriumların gövde gösterisiydi. Elbisenin deloltesinde, ayakkabının ucunda ve beklemedik bir çantanın sapında… Sanatta O’Keeffe' döneminde bir devrim yaparak çiçekleri kendi boyutundan farklı sanki bu döneme ait zoom tekniğiyle devleştirerek resmetti. Bu sanatta ve tuvalde bir ilkti. Sürreliazm dışında çiçekler kendi boyutları haricinde resmedilmemişti. O’Keefee nin yaptığını İlkbahar-Yaz 2023 defilelerinde Loewe yaptı. Kreatif direktörü Jonathen Anderson'un artistik zekası antoriumu gardroplara taşıdı.

Bu esprili yaklaşımı ilk kullananlardan influencer Rozalin Eraslan Milano Moda Haftası'nda kırmızı çiçeği boynuna choker şeklinde bağlayarak avangard look'una enfes bir son dokunuş yaptı. 

Beauty Omelette'in kurucusu Nur Bilen Yavuzer ise dev antorium ve yaprağının modellediği stilettoyu dolabını eklemiş bile.... 

Her ikisinin de yapacağı yeni kombinleri heyecanla bekliyoruz...


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.