CESARET VER ANNA!

Anna Dello Russo'nun evine konuk olduk.

Sokaklarda konuşturduğu ihtişamlı stilini tüm dünyanın nefesini tutarak izlediği İtalyan moda editörü Anna Dello Russo, Milano'daki evinin kapılarını ELLE Türkiye'ye açtı. W Dergisi'ne geçecek mi? Erkekler çok şık kadınlardan kaçar mı? Neden cool kadın olmak istemiyor? Güneşin ilk ışıkları ve gece elbiseleri nasıl ve nerede buluşuyor? Her yerde yeni gerçekçi yönetmen Luchino Visconti'nin "Leopar"ı vardı.

"Tokanın fotoğrafını çektim Anna. Twitter sayfamıza koymayı planlıyorum."

"Olamaz. Korkunç bir şey o!" diye gülerek karşılık veriyor bu yarı şaka, yarı ciddi kararıma Anna Dello Russo. İnanmayacaksınız ama hiç beğenmesek de bir türlü vazgeçemediğimiz o seksenlerin kitsch mandal tokalarının mavisinden onda da var.

Anna, Anna ve yine Anna! Dünya moda blog'larında bir süredir en çok kimin stili göz kamaştırıyor? Yanıt: Anna. Kimin stili ilham veriyor? Yanıt: Yine Anna. En heyecan verici kim? Yanıt: Bir daha Anna. Peki en "korkusuz" kim? Tüm yanıtlar: Anna. Bu aralar dünya stilinde bütün yollar Anna Dello Russo'ya çıkıyor.

İşte bu yüzden, ELLE Türkiye'nin yolu da Anna'nın evine düşüyor.

Yıllarca Kate Moss dedim başka bir şey demedim. Cool Fransız şıkları devreye gireli beri onları da ilgiyle takip ettim. Ancak bir şeyler eksikti bir süredir. Hani bir ilişkiniz vardır, çok da mutlusunuzdur. Ama heyecan kalmamıştır. Ne yapacağınız size bağlıdır o anda. Çekip gidebilirsiniz. Ya da güvende kalmayı seçersiniz. Heyecan olacak da ne olacak dersiniz. Üzgünüm ama ne Kate'le, ne de cool Fransız şıklarıyla kalmam mümkün değildi. Anna'yı seçtim, onun göz kamaştıran ve hiç de çabasız olmayan stiline kilitlendim.

Blog'larda ve dergilerde gördüklerim yetmedi. Tıklanma rekorları kıran kişisel blog'unu takip ettim. Bir süre yazıştık. Olmadı. Evine konuk olmak istediğimi söyledim. "Seve seve!"dedi. İşte şimdi onunlayım.

MİLANO'DA BİR AKŞAMÜSTÜ

Şehrin bir numaralı oteli Park Hyatt'ta, koskocaman  bir odada geçirdim Milano'daki tek gecemi. Anna'yı çekmek isteyen onlarca fotoğrafçının arasından seçtiğimiz Danilo Scarpati ve asistanı Pablo'yla gözde mekan Cafe Radetzky'de buluştuk. Abartmak gibi olmasın, sıcaklık neredeyse elli derece civarındaydı diyebilirim. Anna'yı ve Roma'yı, biraz da Danilo'nun Napolili oluşundan dolayı orayı konuştuk. Milano'yu hiç sevmediğimize karar verdik. Napoli'yi henüz görmediği- mi duyunca üzüldüler. Öyle bir anlattılar ki, hemen gitmek istedim. Çok heyecanlıydık. Bastırmaya çalıştık. Sonra şehrin en hip caddelerinden Corso Como, hemen birkaç sokak solda Anna Dello Russo'nun evi...