Dinamik Denim: Guess Jeans

Guess Jeans, sürdürülebilir Guess Airwash teknolojisiyle markanın denim mirasını yeniden canlandırıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Ocak 2024
Dinamik Denim: Guess Jeans

GUESS’in yeni dinamik denim odaklı markası Guess Jeans tanıtıldı. Ocak 2024’te Floransa’da düzenlenen Pitti Immagine Uomo fuarında beğenilere sunulan Guess Jeans, Guess’in 1981 yılında tanıttığı taş yıkamaya son teknoloji ve sürdürülebilir bir alternatif olarak getirdiği Guess Airwash'u piyasaya sürerek denim dünyasındaki çığır açan yeniliklerini sürdürüyor. Markanın Kreatif Direktörü Nicolai Marciano’nun fikir babası olduğu Guess Jeans, denim kültüründe devrim yaratan markayı tekrar özleriyle buluşturuyor. Zamanın sınırlarını aşan bu konsept, Guess'in özgün Batı Sahilleri tarzını, çağdaş değerleri ve vizyonuyla birleştirerek yeniden şekillendiriyor.

Guess Jeans, moda tutkunlarına özel olarak hazırlanan odak noktasındaki Guess Airwash denim serisi ile eksiksiz bir gardırop sunuyor. Guess Jeans, Pre FW 2024 Koleksiyonunda denim pantolonlar, denim gömlekler ve denim ceketlerle sekiz ayrı parça tanıtıyor. Koleksiyonda kadınlar için üç (skinny, mom ve midrise straight), erkekler için ise dört (skinny, slim, straight ve relaxed) farklı kesim yer alıyor. Marka, 1980’li ve 90’lı yılların etkileyici Guess arşiv tasarımlarından ilham alarak özgün kimliğini günümüz trendleriyle birleştiren açılış koleksiyonunu sunuyor. Marciano kardeşlerin 1978'de Amerika'ya gelişinin ardından ortayta çıkan Kaliforniya yaşam tarzından esinlenen seri; klasik tişört, mükemmel kapüşonlu sweatshirt, benzersiz bomber ceket ve şık puffer mont gibi Guess mirasının temel parçalarını daha da geliştirerek sunuyor.

Son moda trendlerine göre tasarlanan giysiler, grafik arşiv amblemleriyle süslenmiş ve Guess’in hikayesiyle özdeşleşmiş kültürel çağrışımlarla dolu. Bu yeni seri, 1980'lerdeki ikonik siyah-beyaz kampanyalardan hip-hop topluluğunun 1990'ların başındaki marka ile bağlantısına kadar uzanan, zamanı aşan bir nostalji sunuyor. Tüm ürünlerin organik veya geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildiği Guess Jeans, sürdürülebilir üretime, özgün modaya odaklanan genç ve çağdaş anlayışıyla markanın denim geçmişine yeniden hayat veriyor.  

Guess Jeans koleksiyonu, Haziran 2024’ten itibaren dünya çapında seçkin satış noktalarında ve resmi online satış kanalında müşteriler ile buluşacak.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.