FONSKİYONEL VE ZARİF TASARIMLARIN MARKASI: QUO

Bu sıralar yakın takibimizdeki marka olan Quo'yu yaratıcılarından dinledik.

Web sitelerine baktığınızda ilk göze çarpan tasarımların özgünlüğü.. Biraz gezinmeye başladığınızda ise kumaşların kalitesini ve farklılığını ekrandan bile fark ediyorsunuz. Markanın Kreatif Direktörü Can Torun ve Tasarımcısı Gül Sönmez, titizlikle yarattıkları zamansız parçaları ayrıcalıklı kumaşlarla birleştirip, şehir hayatında zarif ve yalın görünümler vaat ediyor. Hikayenin geri kalanını Quo'nun yaratıcılarından dinliyoruz... 

ELLE: Günlük tasarımları çok farklı ve modern siluetlerde sunuyorsunuz, markanızın hikayesini anlatır mısınız? 

QUO: Şehirli kadınların günlük yaşamlarında kullanacakları fonksiyonel ve zarif giysiler tasarlama fikriyle yola çıktık. Yalın ama giyenin kendini özel hissedeceği, zamansız tasarımlarla yepyeni bir marka deneyimi sunmayı hedefledik. Yüksek dikiş tekniklerini, en son tekstil teknolojileriyle ve yenilikçi formlarla harmanlayarak ortaya tek sezonda tüketilmeyecek, gardıropların demirbaşları olacak parçalar çıkarttık.

ELLE: QUO kadının nasıl bir profili var?

QUO: QUO Kadını hayatın içinde aktif olan, modaya değil stile önem veren, kaliteyi her daim önde tutan, yeni tecrübeler edinmekten çekinmeyen, kendine güvenen, ayakları yere sağlam basan, dünyanın her şehrinde karşımıza çıkabilecek, vizyoner, çok yönlü, kentin yoğun koşturmasında olduğu kadar doğayla iç içe olmaktan keyif alan, kültürlü, dinamik ve genç ruhlu bir kadın.

ELLE: Tasarımlarınız ve kumaşlarınız ile dikkat çekiyorsunuz, alamet-i farikanız nedir? Kumaş seçimlerinizi nasıl yapıyorsunuz? 

QUO: Kumaş seçimi işimizin en önemli kısmını oluşturuyor. %100 Tencel, modal ve yüksek kaliteli pamuklu kumaşlar olmazsa olmazlarımız. Bize has özel işlemlerle bu kumaşları daha da ayrıcalıklı kılıyoruz. Kıyafetlerimizin giyenlerle bir bağ kurmasını istiyoruz. Tasarımlarımız ancak doğru kumaşlarla yorumlandığında hayat buluyor.

 ELLE: 2019-20 kış koleksiyonunda ağırlıkta olan parçalar ve renkler nelerdir? 

QUO: 2019-2020 Sonbahar- Kış Koleksiyonumuzda ağırlıklı olarak diyagonal dokulu sweatshirt ve jogger pantolonlar, alışılagelmişin dışında formlarıyla trençkotlar ve kapitone pantolon-ceket takımları var. Ana renklerimiz ekru, gri ve siyahın dışında bu sezon kiremit, bordo ve bej tonları sıkça var. Sezonun highlight renkleriyse çelik mavisi ve lime.

 ELLE: Markanızın mottosu nedir?

QUO: Mottomuz “pure touché” yani “saf dokunuş”. Bir ürünün içinde iyi hissetmeniz için görsel olduğu kadar teninizde bıraktığı his de çok önemli. Tasarladığımız giysilerde tercih ettiğimiz seçkin kumaşlardan, yaka etiketlerine, iç dikişlerinden ürün paketlemesine kadar yüksek tuşeye sahip materyaller ve temiz işçilikle gerçek kaliteyi ve lüksü hissettirmek amacı taşınıyoruz.

ELLE: QUO ile ilgili hayalleriniz neler? 

QUO: QUO olarak ilhamımızı hayatın tam merkezinden alarak, gelip geçici değil kalıcı stilin peşinde olan bir yolculuktayız. Bu yolculukta tüm dünyadaki QUO Kadınları’na ulaşabilmek ve lovemark olabilmek en büyük hayalimiz.