ÇAĞDAŞ SANATIN İZİNDE: GAMZE SARAÇOĞLU X LC WAIKIKI KOLEKSİYONU

Gamze Saraçoğlu LC Waikiki için çağdaş sanattan ilham alan giyim ve ev koleksiyonu hazırladı.

Giyim tarzından yaşam alanına stilini konuşturan şehirli ve modern kadının koleksiyonu Gamze Saraçoğlu X LC Waikiki, gardıroplara ve evlere çağdaş sanatın izlerini yansıtıyor. Pandemiyle birlikte trendlerin sanat ve el işçiliğine yönelmesinden hareketle hayat bulan koleksiyon, 44 parça giyim, 34 parça ev ürününden oluşuyor. Soyut resim ve heykel sanatın izdüşümünden yansıyan her bir parça, desenlerde, amorf ve uniform biçimlerde, sanatın farklı dallarına gönderme yapan dokunuşları barındırıyor. 

Gamze Saraçoğlu’nun sezon trendlerini yansıtarak, şehirli kadının stil kodlarını yeniden yorumladığı giyim koleksiyonu, zamansız, modern, abartıdan uzak ama iddialı parçalarla hayat buluyor. Kadınların beklentilerini karşılayacak ve günün her saatine eşlik edecek elbise, gömlek, jean, palto gibi parçaların yanı sıra parti ve kutlamalara özel, geceye uzanan bir seçki de yer alıyor. Drapeli elbiseler, lazer kazıma baskılı denimler ile kuş gözü detaylarının sıkça kullanıldığı koleksiyonda ikili setler farklı renk alternatifleriyle sunuluyor. Mevsimin olmazsa olmazı triko, denim ve yünlü dokumalar, Gamze Saraçoğlu kadınını yansıtan dingin tonlarda, sıcak duygularla harmanlanıyor.

Her bir parçasında sanata tutkun bir ressamın fırçasından çıkan dokunuşları barındıran Gamze Saraçoğlu X LC Waikiki koleksiyonu, seçili LC Waikiki mağazaları ve lcwaikiki.com’da bulabilirsiniz.