GARDIROPLARA YAZ TAZELİĞİ

Pandemi nedeniyle yaz aylarının neşesini tam anlamıyla çıkaramıyor olsak da en güzel kıyafetlere gardırobumuzu yenilemememizi kimse engelleyemez.

İşte, kısıtlı yaz aksiyonlarının anı fotoğraflarında şık izler bırakmak için gardıroplarını tazeleme tavsiyeleri.

Bu yaz mevsimi mecburen biraz kısıtlamalar altında geçecek. Uçak yolculukları, otel konaklamaları hatta plaj keyfi bile pandemi nedeniyle dikkatli ve özenli bir şekilde, hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye dikkat ederek gerçekleşecek. Ancak yine de yaz aylarında ışıl, ışıl, rengarenk giyinmemize kimse engel olamaz.

Hazır yaz gelmişken, gardırobumuz için yeni elbise veya tunik modelleri de bakınırken daha şık ve fit görünmek için yaz kıyafetlerinde dikkat edilecek birkaç önemli detayın altını çizelim.

Pandeminin soğuk ve zor kısıtlamalarını geride bıraktıktan sonra, hepimizin canlı renklere ihtiyacı var. Hem kendi ruhumuzu rahatlatmak için, hem de çevremizdeki insanların gözüne daha hoş, daha çekici görünmek için bu yıl turuncu, sarı, mavi, yeşil gibi parlak ve canlı renklere odaklanacağız.

Pek çok giyim markası da bu yıl bu detayları göz önünde bulundurarak tasarımlarını hazırlamış. Üstelik bu yaz kampanyalar da çok cazip biçimde şekillendi. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz modeli bulmak. Seçeceğiniz model konusunda, biraz klasik tarza yakın durmanızı öneririz çünkü insanların ruh hali şu aşamada “yenilikleri” analiz edip algılayabilecek kadar huzurlu değil. Klasiğin güvenli huzuru herkesi gülümsetecek bir ruh hali yaratacaktır.

Elbette sadece elbise alışverişi de yeterli olmayacak. Canlı renklerle tasarlanmış elbiselerimizin üzerine, kontrast renklerden oluşan aksesuarlar kullandığımızda, elbisenin canlı renkleri daha da ön plana çıkacaktır. Şapka, ayakkabı, çanta, yüzük, kolye, kemer… Kıyafetinize uygun aksesuarla tarzınızı daha da güçlendirebileceğiniz unutmayın.

Aksesuar seçiminde ise özgün tasarımların beğeni toplayacağını tahmin edebiliriz zira aksesuarlar çoğumuzun gözünde sanat eserleri olarak görünen ürünler ve ne özgün tasarıma sahip olmaları saldırgan bir görüntü oluşturmayacaktır. Elbise ve aksesuar tasarımı arasında böyle ince bir ayrıntı olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz. Elbiseler, bilinç altımızda, vücudumuzu dış etkilerden korumak için yaratılmış bir kavram ve bu kavramı “aşırıya kaçan” tasarımlarla zorladığımızda çevremize biraz saldırgan, tehditkar mesajlar da verebiliyoruz. Ama aksesuarlar estetik değerlerle ön plana çıkan ürünler ve haliyle üzerinde sanatsal yaratıcılığın kullanılması zihnimizde tehdit algısı oluşturmuyor.

Bu küçük detaylara dikkat ederek, pandemi nedeniyle herkesin çok gergin olduğu bir dünyada, şık ve huzurlu bir sosyalleşme imkanı yaratmamız mümkün olacak.