HERKES İÇİN STİL: TOMMYXLEWIS

Koleksiyon, iş birliğinin güçlü sürdürülebilirlik odağını ve “Herkes için Stil” felsefesini ileriye taşıyor.

Tommy Hilfiger, ikonik Amerikalı tasarımcı Tommy Hilfiger ile altı kez Formula OneTM Dünya Şampiyonu ve Tommy Hilfiger erkek giyim küresel marka elçisi Lewis Hamilton’un birlikte tasarladığı İlkbahar 2020 TommyXLewis ortak koleksiyonunu duyurdu. 

Amerikalı tasarımcı ile İngiliz yarış pilotunun dördüncü ortak koleksiyonu, sürdürülebilir uygulamalara doğru pozitif adımlar atarken iyi bir stilin cinsiyet, yaş, etnik köken ve vücut tipi olsun her türlü farklılığı ortadan kaldırdığına inanan “Herkes için Stil” nosyonunu benimsiyor. İlkbahar 2020 TommyXLewis koleksiyonu, cinsiyet ayrımının olmadığı tommy.com sayfasında, dünya çapındaki seçili Tommy Hilfiger mağazalarında ve toptan satış ortakları aracılığıyla 16 Şubat 2020’den itibaren satışa sunulacak.

Markanın hayranları, koleksiyon dünya çapında satışa sunulmadan önce istek listelerine eklenebilecek belirli stillere göz atmak için 21 Ocak 2020'den itibaren tommy.com'u ziyaret edebilecek. Koleksiyon lanse edilene kadar İlkbahar 2020 koleksiyonunun estetiğine dair biraz daha fikir vermek için iki benzersiz parça online kanalda yerini alacak. İş giyimi esintili TommyXLewis sırt çantası 28 Ocak, TommyXLewis bayraklı sıfır yaka süveter ise 5 Şubat 2020'de sunulacak.

Her zamankinden daha yüksek çevre bilinciyle geliştirilen İlkbahar 2020 TommyXLewis ortak koleksiyonundaki giyim parçalarının %75’inden fazlası %100 organik pamuklu dahil sürdürülebilir malzemelerle üretiliyor. Bitki bazlı bir iplikten üretilen Sorona®, kaz tüyüne alternatif olarak kullanılıyor. Koleksiyon ayrıca denim pantolon ve şortlar, dokuma üst parçalar ve ağartılmış trucker ceket gibi stillerde daha düşük çevresel etkili yıkamalardan ve geri dönüştürülmüş kumaşlardan yararlanıyor.

Koleksiyonun prömiyeri, 16 Şubat 2020 günü saat 20.00’da Londra’daki Tate Modern müzesinin The Tanks bölümünde düzenlenecek TOMMYNOW defilesinde gerçekleşecek.