H&M X SANDRA MANSOUR KOLEKSİYONU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!

Beyrut’ta gerçekleşen trajik olayların üzücü haberleri nedeniyle, Beyrut merkezli tasarımcı Sandra Mansour ile gerçekleştirdiği işbirliğini erteleyen H&M , koleksiyonu 27 Ağustos'ta satışa çıkarıyor.

Güçlü kadın sanatçılardan ve doğanın güzelliğinden ilham alan koleksiyon,  genç ve güçlü bir görünüm yaratan el yapımı fırfırlar, romantik kumaşlar ve sakin bir renk paletinden oluşuyor. Sandra Mansour x H&M koleksiyonu, 27 Ağustos'tan itibaren dünya çapındaki mağazalarda, Türkiye’de sadece Zorlu, İstinye Park, Akasya H&M mağazaları ve hm.com’da satışa sunulacak.

Sandra Mansour moda evini 2010 yılında kurdu, Beyrut’un sanat ve çevresinden aldığı ilhamla birleşen detay ve işçiliğe verdiği önem tüm tasarımlarında parlıyor. Sandra Mansour x H&M koleksiyonu için Sandra, doğadan ve Toyen, Dorothea Tanning, Lena Leclercq ve Bibi Zogbé gibi kadın sanatçılardan ilham alıyor. Ortaya çıkan sonuç ise elbise, bluz, etek, özel dikim ceket, baskılı bir tişört ve kapüşonludan oluşan kadınsı ve güçlü bir koleksiyon. Hem vücuda oturan hem de uçuşan kumaşlar ve fırfırlı etek uçlarından oluşan hacimli tasarımlar,  fildişi, mantar grisi ve siyahtan oluşan renk paletiyle karışıyor. Mansour, her koleksiyonuna bir isim veriyor ve Sandra Mansour x H&M iş birliğine ise, bir ayçiçeğinin gündüzden geceye güneşi takip etme biçiminden büyülendikten sonra “Fleur du Soleil” (Güneş Çiçeği) ismini veriyor. Puantiyeler, çiçekler ve ayçiçeği motifleri ince ve narin kumaşları zenginleştirip işçiliği vurgularken, kadınsı silüetler de gücü ve kentsel hayatı vurguluyor.