H&M'İN YENİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEPTİ: INNOVATION STORIES

2021 yılı boyunca birkaç ayrı koleksiyon şeklinde sunulacak yeni konseptin ilk koleksiyonu 18 Mart'ta hm.com'da satışa sunulacak.

H&M uzun bir süredir kendini, sürdürülebilir modada olumlu değişim yapmaya ve ilerlemeye liderlik etmeye adadı. En yeni inisiyatif olan Innovation Stories, H&M'in inovasyon, sürdürülebilir üretim ve tasarıma yönelik bir konsept ile pozitif dönüşümü daha da ilerlettiğini gösteriyor.

Konseptin ilk koleksiyonu olan Science Story, üretim geleceğinin arkasındaki parlak beyinlere saygı duruşunda bulunuyor. Bu konseptle beraber, hint yağından elde edilen biyo bazlı iplik EVO by Fulgar® ve kaktüs bitkilerinden üretilen ve bitki bazlı bir deri alternatif olan Desserto gibi yeni malzemeleri sunuyoruz. Kadın koleksiyonunun anahtar parçaları arasında, çift kemerli bol kesim parlak beyaz jean, büyük boy göğüs cepleri olan kısa beyaz gömlek ve yandan şeritli eşofman altı bulunuyor. Enerjik ve cesur aksesuarlar, koleksiyonun temiz ve klasik kıyafetlerinin keskin zehiri; turuncu kıvrımlı ve suni elmas detaylı kalın kolyeyle uyumlu küpeleri, yüksek topuklu yeşil bantlı sandaletler ve geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış çift cam çerçeveli mavi güneş gözlüğü.

Her koleksiyon ileriye dönük sürdürülebilirlik süreçlerini kutluyor. İlk koleksiyon olan Science Story, 18 Mart'tan itibaren dünya genelinde belirli mağazalarda, Türkiye’de ise sadece hm.com'da satışa sunulacak.