İLHAM PERİSİ: GELİNLER İÇİN 40 ELBİSE

Kalbinize hitap eden kusursuz gelin elbisesini bulalım!

Kapak Fotoğrafı: Giambattista Valli / Dior / Zuhair Murad

Gelin gardırobundaki en önemli şey şüphesiz gelinlik... Fakat son yıllarda gelin elbiseleri de önemli bir detay haline dönüştü. Bunun nedeni, bu elbiselerin ışıltılı ve isteğe bağlı kumaşları, daha kısa etek boyları ve kaygısız siluetleriyle ilgili... Ayrıca, bu düğüne hazır elbiseler, kişisel tarzı da sergilemenin mükemmel bir yolu.

Bu özel gün için en iyi elbiseyi bulmak, bir gelin için biraz göz korkutucu ama çok heyecan vericidir. Bu nedenle, düğününüz için elbise arayan bir gelin iseniz, elle.com.tr'ye güvenin!


Gelinlerden ilham alınarak tasarlanmış olsun ya da olmasın; sezon podyumlarında çok fazla beyaz görünüm gördük. Dior, Giambattista Valli, Prabal Gurung, Zuhair Murad gibi tasarımcılar beyaz elbiseleri ile kalbimizi çalmayı başardı.

Pek çok yerel tasarımcı da, daha özel tasarımlarda gelin elbiseleri sundu. Raisa Vanessa, Sudietuz, Dilek Hanif, Özgür Masur gibi Türk tasarımcılar gelinler için heyecanlandıran elbiseler yarattı. Zara, Massimo Dutti, Beymen Club, Mango gibi daha ulaşılabilir fiyatlı markalar da bu konuda geride kalmayarak, havalı gelin elbiseleri sunuyor.

Şimdi tek yapmanız gereken kalbinize hitap eden gelin elbisesini bulmak...

Prabal Gurung

Karşılama, uğurlama, parti sonrası, nikâh ya da düğün elbisesi deyin; her konsept için pek çok gelin elbisesi seçeneği var. Mini etek boyları, şeffaf detaylar, ipeksi kumaşlar hatta daha gündelik kumaşları içeren tasarımlar, giderek daha fazla kadının modern düğün kıyafeti ilhamında yer alıyor.

Payetli veya boncuk işlemeli ışıltılı mini elbiseler, gece kutlamaları için klasik bir seçim oluyor. Sadece göz alıcı olmakla kalmıyorlar; özellikle de sade bir gelinlik giydiyseniz  eğlenceli yönünüzü vurgulama şansı sunuyorlar. Eğer minimalizm sizin tarzınız ise, gelin beyazı ve ışıltılı krem gibi renklerde ultra şık slip elbiseler zamansızdır.


Deniz kenarında bohem bir etkinlik için belki de rüzgârda dalgalanacak esintili bir elbise seçebilirsiniz. Belediye binasında resmi bir nikah mı olacak? Kalem elbiseler, modern gelin stili için ideal olabilir. Biraz heyecan verici bir stil yaratmak istiyorsanız, kristal süslemeleri ya da tüyleri (suni olmasını diliyoruz) deneyin.

Farklı konseptler farklı görünümler gerektirebilir ancak bir gerçek hiç değişmiyor; bu özel gün sizin parlama anınız! Bu nedenle, seçtiğiniz elbisenin kişiliğinizin ve planladığınız düğünün bir yansıması olduğundan emin olun. Ve daha da önemlisi, kendinizi en iyi ve mutlu halinizdeki gibi hissetmenizi sağladığından…

Eğlenceli parti, minik kutlama ya da sade bir nikâh için, her bütçeye ve tarza uygun gelin elbiselerini bulduk.