JCM LONDON, KARAGÖZ VE HACİVAT İLE “HAYAL PERDESİ”Nİ ARALIYOR

Asırlara meydan okuyan gölge oyunu Karagöz-Hacivat, JCM London takı koleksiyonuna ilham oluyor.

Karagöz - Hacivat,  JCM London tasarımcısı Cenk Esertepe’nin çocukluğunun Ramazanlarına bir gönderme olarak yeni bir koleksiyonda hayat buluyor. JCM London’ın Hayal Perdesi adı verilen koleksiyonunda, Karagöz, Hacivat, Beberuhi, Tuzsuz Deli Bekir, Nigâr ve Soytarı karakterlerinin küpe ve kolyeleri yer alıyor. Koleksiyonun otantik tasarımlarında, kusursuz zanaat ve el işçiliği buluşuyor.


Tüm parçalarının usta Karagöz - Hacivat zanaatkarları tarafından elde yapıldığı koleksiyonda kullanılan yüksek kalite kristal taşlar, parçalara ışıltı katıyor. Karakterlerin orijinal versiyonları ise geleneksel şekilde deriden yapılarak özel boyalarla renklendiriliyor.


JCM London’un bir başka koleksiyonu “Floral” ise ilkbaharı kolye ve küpelere getiriyor. Göz alıcı şıklığı ve özenli el işçiliğiyle detaylı bir çalışmanın ürünü olan tasarımlar, renkleriyle de içinde bulunduğumuz mevsimi yansıtıyor. Beyaz, sarı, kırmızı, pembe ve birçok farklı renkteki kolye ve küpeler, enerjiyi yükseltiyor. Renklerin enerjisi, kimi zaman da payetlerle süslenerek farklı tarzlarda kullanılabiliyor.

JCM London tasarımlarına, www.jcmlondon.com adresinden ulaşılabiliyor. Bunun yanı sıra tasarımlara, Gizia Gate, Galeries Lafayette, Brandroom Kanyon, Brandroom Bodrum ve Collection Point Store olmak üzere 5 farklı noktada ulaşılabiliyor.


Etİketler