KIŞ GARDIROBUNUN VAZGEÇİLMEZLERİ

Kış dolabının vazgeçilmezleri mont kaban ve ayakkabı seçimi yapmadan önce bilmeniz gerekenler...

Kış dolabının vazgeçilmezlerinden hangilerine sahipsiniz?

Pastırma yazının bu kadar uzaması gerçekten çok hoş. Ancak sanki son günlerde soğuk evlerimizden başlayarak bedenimizi ele geçirmeye başladı gibi. Görünen o ki kalın kıyafetlerimizi üzerimize alacağımız günlerin eli kulağında. Peki psikolojiniz bir yana dolabınızla kışa hazır mısınız? Kombininizi tamamlayacak ana parçalar olan doğru bot, kaban ve mont üçlüsüne sahip misiniz? Hemen dolabınızın karşısına geçin ve kışlıkları kaldırdığınız bölümü açıp son kontrollerinizi yapın. Eğer yeteri kadar hazırlıklı olduğunuzu düşünmüyorsanız aşağıda size bu kışın kadın mont, kadın kaban ve kadın botları hakkında bilmeniz gerekenleri sıraladık!

Kadın montlarında özgürlük dönemi!

Bu kışın kadın mont modelleri o kadar çeşitli ki dolaplarımızda bu konuda adeta özgürlük rüzgarları esiyor. Dilerseniz uzun zamandır dolaplarımızda baş köşede duran en sıcak seçeneklerden biri olan şişme montunuzla tüm kışı atlatabilirsiniz. Dilerseniz ise yine geçen sezonun en gözde parçalarından biri olan tüylü montunuzla havalı ve şık bir kış geçirebilirsiniz. Çünkü salaş duruşlarıyla gündelik yaşamımızın bir parçası haline gelen tüylü montlar ihtişamlarını bu sezonda da koruyor.

Bu sezonun kadın mont modelleri arasında aramıza yeni katılan trend ise kesinlikle kadife montlar. Her rengiyle bizi ısıtmak için iyi bir seçenek olduklarına şüphe yok. Üstelik kadife montlar gerektiğinde spor gerektiğinde de daha ciddi iş kıyafetlerinin üzerine giyilebilecek bir duruşa sahip. Dolayısıyla bu kış dolabınızda mutlaka olması gereken parçalardan biri haline geliyor. Birkaç yılda bir moda olduklarını da düşünürsek, bir kadife mont size kesinlikle fazlalık olmaz.

Kabanlar göz dolduruyor.

Kadın kaban modellerinin de montlardan eksik kalır bir tarafı yok bu sezon. Eğer montlar giyim tarzı olarak size hafif geliyorsa ve kendinizi bir kabanın içinde her daim çok daha iyi hissediyorsanız sizin için de seçenekler bol. Bu sezon kadın kabanlarında özellikle ekoseler göze çarpıyor. Hemen her markanın ekoseli kaban modelleri bize bu trendin ne kadar güçlü bir şekilde kışa damga vuracağını gösterir nitelikte. Özellikle moda ikonlarının en gözde parçalarından biri olan ekose desenli kabanlar itinayla takip edilmesi gereken modelleri oluşturuyor.

Kadın kaban modellerinin en vazgeçilmezlerinden bir diğeri ise şüphesiz kaşmir ve kaşe kumaşa sahip kabanlar. İster kalçanızın hemen altında ister dizinizin hemen dibinde isterseniz ise ayak bileklerinizin üzerinde bitsin ama bir kaşe kabanınız mutlaka olsun. Oturaklı renklere sahip bir kaşe ya da kaşmir kabanınız var ise bu sezon sizi kış kombinleri arasında parlatacak farklı bir modele yönelebilirsiniz. Sezonun en farklı parçaları olan trençkot görünümlü kabanların farklı renklerini deneyebilirsiniz.

Kadın botları çeşit çeşit!

Bu kışın bir başka özgürlüğü de kesinlikle kadın botlarında yaşanıyor. Dilerseniz rahat postallarla dilerseniz ise sivri burunlu, ince topuklu botlarınızla bir o yana bir bu yana koşturabilirsiniz. Her türlü son derece trend ve şık görüneceğinizden kimsenin şüphesi yok. Bu sezonun en önemli kadın bot trend haberi ise kesinlikle kovboy botlarının geri dönmesi. Birkaç kış sezonunda bir bizi yoklayan kovboy bot modelleri bu kış yeniden karşımıza çıkıyor. Yılan derisi desenlerden nubuk modellere kadar istediğinizi seçin ama bir kovboy botu mutlaka edinin.

Kadın botlarında bu sezon kaçırılmaması gereken bir diğer trend ise kesinlikle beyaz botlar. Biliyoruz ilk görüşte ‘Ben bunları nasıl giyineceğim ki!’ diye düşüneceksiniz ama kısa süre sonra beyninizi ele geçirecek. Bu nedenle vakit kaybetmeden, fazla direnç göstermeden bir beyaz botu koleksiyonunuza ekleyin.