KIŞ YÜRÜYÜŞLERİNİN OLMAZSA OLMAZLARI

Corona günlerinde biraz olsun nefes almak için yaptığımız doğa yürüyüşlerinde ihtiyacınız olacak malzemelere göz atın.

Pandemiden ve kısıtlamalardan bunalan kalabalıkların şehirlerden kaçarak kendini doğaya atma refleksi, bu yıl doğa yürüyüşlerinde, doğaya dönüşte tarihi bir zirve yaşamamıza neden oldu. Şimdi kış aylarına girmişken, insanların karda, yağmurda, çamurda yürümek için motive olduklarını görüyoruz. Peki, kış yürüyüşlerinin olmazsa olmazları nedir?

1. Mataralar ve termoslar

Doğada Starbucks bulamazsınız. Dolayısıyla, doğa yürüyüşlerine çıkarken, kahvenizi, çayınızı, sıcak içeceklerinizi termosunuzda hazır etmeniz gerekir. Ve özellikle de soğuk kış aylarında o termoslarda uzun süre sıcak kalan içecekler, üşüyen bedeninize ilaç gibi gelecektir. Farklı tasarımlarda ve renklerde üretilen bu termosları, tarzınıza uygun olarak seçtiğinizde, Instagram’daki paylaşımlarınızda da çok şık duracağına eminiz.

2. Botlar

Kar soğuklarında yürüyüşe çıkan doğa severler için botlar, hayati önem taşır. Sıcak, konforlu, güvenli, su geçirmeyen botlar, yürüyüşün işkenceye dönmemesi için hayati öneme sahiptir. Bu noktada kadın ve erkek bot modellerini inceleyerek, ayağınıza uygun bir bot seçebilirsiniz. Ayrıca Lumberjack ürünleri arasında hem bot hem de farklı aksesuarlar için alışveriş yapabilirsiniz. Tabi eğer daha şehir içi, daha uygarlık alanı içinde bölgelerde gezeceksiniz ve topuksuz çıkmam diyorsanız, topuklu bot modelleri de kışın çok faydalı olabilir.

3. Soğuk hava boyundan alınır

Ayağınızı koruma altına aldıysanız, size bir sır verelim, soğuk havaların insan vücudunu en çok vurduğu nokta genellikle boyun bölgesi olur. Eğer boynunuzu açık bırakırsanız, soğuk havada hızlıca şifayı kapabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka kalın bir atkı veya tam koruma sağlayan bir boyunluk edinmenizi tavsiye ediyoruz. Şu pandemi döneminde, soğuk havayla inatlaşmayalım şimdi. Üstelik boyunluklar artık çok zengin tasarım ve renk seçenekleriyle üretiliyorlar.

4. Cep sobaları

Kimyasal veya benzinle çalışan, cepte taşınan ve insanların üşüyen ellerini ısıtmak için ısı yayan cep sobaları, keskin soğuklarda doğaya çıktığınızda üşüyen vücudunuzu ısıtmak için çok faydalı olacaktır. 8-10 saat boyunca vücudunuzun soğuğa yenik düşmüş bölgelerine ihtiyaç duyduğu ısıyı verebilen cep sobaları hem ekonomik hem de pratik bir çözüm olarak her doğa severin cebinde olmalı.