KNITSS İLKBAHAR-YAZ 2021 KOLEKSİYONU: BEAUTIFUL FLORA

KNITSS, Beautiful Flora koleksiyonununda doğal kaynakların korunması ve yaşam alanlarının devamlılığı için sürdürülebilir materyalleri öne çıkartıyor.

Yeni KNITSS koleksiyonu, özlemini duyduğumuz duyusal ve içsel bir yolculuğa davet ediyor. Her sezon yeniliklere imza atan marka, doğal yaşamı bozmayan üretim süreçleri ile işlenmiş ve sürdürülebilirlik sertifikalarına sahip organik elyaflar kullanıyor. ‘KNITSS for a better world’ söyleminden yola çıkan marka, bundan sonraki dönemde koleksiyonlarını bu anlayış ile hedef kitlesi ile buluşturuyor. 

Modern örgü DNA’sı ile harmanlanarak zengin ve yüksek kalite ipliklerle üretilen KNITSS koleksiyonu, bu sezon üç ana temadan oluşuyor;

Romance Yaz çiçeklerinin tomurcuklarını anımsatan desenler ve canlı renklerlerle kontrast oluşturan çizgilerin hâkim olduğu bu seri, serinlik hissi veren ipliklerle üretildi. Şehir hayatında ve sahilin sıcaklığında gündüzden geceye uzanan saatlere eşlik edecek tasarımlardan oluşuyor.

Bloom Giderek ısınan havayla birlikte özlenen deniz ve su altı dünyasından esinlenerek tasarlandı. Desen ve renk kombinasyonları ile gündüz deniz kenarında, teknede ve sıcak yaz akşam davetlerinde rahatlıkla kombinlenecek tasarımlardan oluşuyor.

Exotic Tatil için valiz hazırlığına başlarken mutlaka göz atılması gereken, hem plajda mayo, bikini üzerine giyilebilecek hem de tatil beldelerindeki keyifli gezintilerde kullanılabilecek renkli takımlardan oluşuyor.

Sürdürülebilir bir dünya felsefesiyle koleksiyonlarını tasarlamaya devam eden KNITSS, %100 organik pamuk Global Organik Tekstil Standardı ‘’GOTS’’ sertifikası ve ormanlarda biyo çeşitliliğin korunmasına yardımcı olan ve doğadan aldığını doğaya geri vermek ilkesini benimseyen ‘’FSC’’ sertifikalarına sahip.