KONFORU BULUN: OVERSIZED GÖMLEKLER

Zamansız, havalı ve rahat!

Birkaç sene önce başlayan oversized tutkusu, maskülen kesimlerin feminen stiller ile buluşmasıyla daha da göz önünde oldu. Dökümlü pantolonlar, baba ceketleri, büyükbaba süveterleri derken son zamanlarda erkeklerin gardıroplarından ilham alıyoruz. Adeta Coco Chanel’in 1930’larda yaptığı moda devrimine benzeyen bu oversized dönem kadın gardırobunda konforu öne çıkarıyor.


View this post on Instagram

His shirt 💙

A post shared by Mathilde Gøhler (@mathildegoehler) on


 Tıpkı Chanel’in erkek stillerinde kullanılan kumaşları ve silüetleri kadın gardırobuna taşıması gibi bu sezon her şey ‘boyfriend’ modunda. Büyük ‘boyfriend’ jean'lerin yanı sıra oversized gömlekler de hayatınızdaki erkeklerin gardırobundan ödünç alınmış gibi görünüyor!


Sadece Sonbahar 2020 sezonunda değil uzun bir süre giyebileceğiniz oversized gömlekleri, mantıklı bir moda yatırımı olarak görebilirsiniz. Özellikle ‘shacket’ yani gömlek ceketlerin öne çıktı son aylarda, oversized gömleklerinizi ceket veya elbise olarak bile kullanabilirsiniz. Tek bir parça ile sınırsız eşleştirme ve stil opsiyonu sunan oversized gömlekler, aylardır vazgeçemediğiniz eşofmanların yerine geçecek. View this post on Instagram

backwards

A post shared by JOSEFINE H. J (@josefinehj) on


Podyumlarda ve ünlülerin sokak stillerinde rastladığımız oversized gömleklerin düğmeleri ile çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Sadece üst düğmelerini kapatarak etekleri ve şortları öne çıkarabileceğiniz oversized gömlekleri aynı zamanda pantolonlarınızın içine sokarak balon görünümlü ‘cool’ bir şıklık elde edebilirsiniz. Aynı zamanda mini elbiselerin üzerinde zahmetsiz bir şıklık yaratan oversized gömlekleri sezonun trendleri arasında olan diz üstü çizmeler ile tamamlayabilirsiniz. Jeanl'erin üzerinde, dökümlü takımların içinde veya tek başına kullanabileceğiniz bu büyük gömlek modeli 2020’nin joker parçası diyebiliriz!


Rahatlığınızdan ödün vermeden havalı görünmek için fotogaleride sizin için seçtiğimiz çeşit çeşit oversized gömlekleri inceleyebilirsiniz…