Les Benjamins Sonbahar-Kış 2024 Koleksiyonu: Eastern Punk

Les Benjamins Sonbahar Kış 2024 koleksiyonu “Eastern Punk”, Türk punk'ının köklerine saygı gösterirken geleneksel unsurları modern tasarımlarla birleştiriyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Ocak 2024
Les Benjamins Sonbahar-Kış 2024 Koleksiyonu: Eastern Punk

"Eastern Punk", Türk kültürünün ince işlenmiş desenleri ve köklü hikayeleri ile punk'ın çıplak özünü bir araya getiriyor. 1970'ler Türkiye punk sahnesinin efsanevi ismi Tünay Akdeniz'e bir selam niteliğindeki koleksiyon, geleneksel motifleri ve modern siluetleri cesurca harmanlıyor. Pileli eteklerden eskitilmiş detaylı dış giyime, koleksiyonun çeşitli parçaları unisex olarak toplumun cinsiyet kurallarına bağlı kalmadan yaklaşımla tasarlandı.

DNA’sında Türk kültürü ile Punk’ın buluştuğu koleksiyonda, punk kültürünün simgeleri olan çiviler, fermuarlar ve çözülmüş dokular, koleksiyonu yeraltı müzik sahnesinin heyecan verici nabzıyla birleştiriyor. Drainpipe jean’ler ve takımlarda yer alan yama süslemeleri ve güvenlik iğneleri, punk'ın meydan okuyan havasını vurguluyor. Bu koleksiyon, giyim ötesinde geleneksel ile avangartı birleştirerek isyankâr bir moda anlayışı sunuyor. 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.