LES BENJAMINS YURTDIŞINDAKİ İLK MAĞAZASINI DUBAİ’DE AÇTI

Les Benjamins, Birleşik Arap Emirlikleri’nin çok kültürlü köklerinin ruhunu yakalamayı hedeflİyor.

Tasarımlarında hikâyeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına yansıtan LES BENJAMINS, ilk yurtdışı flagship mağazasını Dubai Mall of Emirates’te açtı. Mall of Emirates’in birinci katında yer alan minimalist tasarım odaklı 213 metrekarelik mağaza, Birleşik Arap Emirlikleri’nin çok kültürlü köklerinin ruhunu yakalamayı hedeflerken, markanın takipçileri ve sanatsal topluluk ile uzun sürelik ilişkisinin bir kanıtı olarak, gençlik ve moda meraklılarını yepyeni bir kent deneyimine davet ediyor.

Les Benjamins kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın ve mağazanın mimarı Wong, COVID seyahat kısıtlamaları sebebiyle mağazayı çoğunlukla Google Maps ve Zoom kullanarak tasarladı. Aydın mağaza tasarımı ile ilgili “Mirasımıza destek vermek istedim, ancak çağdaş bir ortamda. Bu sebeple çeliği daha efektif kullanabilmek için betondan yararlandık, bu şekilde eski ve yeni arasında bir denge sağladık. Her iki fikrin arasında bir köprü, bir bağlantı kurmak için.”  dedi.

Food New York’un kurucusu, aynı zamanda Les Benjamins Nişantaşı amiral mağazasının ve Yeezy Calabasas stüdyosunun ünlü mimarı Dong-Ping Wong, “Les Benjamins Dubai mağazası, zıtlıkları yansıtıyor; eski ve yeni, açık ve samimi, ışıltılı ama aynı zamanda toprak dokusuna sahip… Hem alışveriş merkezinin hem de yeni Dubai'nin klasik lüks, parlak malzemelerini bir bütün olarak dengelemek için Eski Dubai'nin çarşıları ve yapıları çevresinde en doğrudan görünen geleneksel sıva tekniğini kullandık. Tamamen açık bir kat planı içinde samimi bir ortam yaratabilmek adına Les Benjamins'in ortaya çıktığı Eski İstanbul'daki Yerebatan Sarnıcı'ndan ilham aldık.” diyor

Les Benjamins Dubai mağazası açılışına özel olarak sınırlı sayıda 10 farklı canlı renkte eşofman takımını ve 100 adet üretilen özel Dubai lansman tişörtlerini de satışa sunuyor. Les Benjamins Dubai Mall of Emirates mağazasında, Les Benjamins erkek ve kadın koleksiyonlarının yanı sıra, çağdaş üst düzey moda ve sokak giyimi markaları, spor ayakkabılar, ev eşyaları gibi geniş ürün yelpazesi yer alacak.

Dubai’nin kreatif çevrelerini bir araya getirecek, Devon Ojas’ın tasarladığı ses düzenine sahip yeni Les Benjamins mağazasının ortasında yer alan pikap platformu, Bünyamin Aydın'ın kişisel plak koleksiyonundan bir seçki sunacak. Ayrıca kültürler arası bir köprü misyonunu yansıtan markanın yeni Dubai mağazası genç yaratıcılar için Max Lamb tarafından tasarlanmış bir ortak çalışma alanına da ev sahipliği yapıyor.

Markanın kurucusu ve kreatif direktörü Aydın, “Markanın yenilikçi bir Doğu hareketini yayma vizyonunda birleştiğimiz için Dubai’de her zaman sıcak karşılanıyoruz. Orta Doğu'daki gençlerin seslerini duyurmak, tasarımlarımda kültürü yansıtabilmek her zaman ilgimi çekmiştir." dedi.

Etİketler