LONGINES SPIRIT KOLEKSİYONUNU YENİ FLYBACK KRONOGRAFLA GENİŞLETİYOR

Yeni Longines Spirit Flyback, markaya ilk günlerinden beri yön veren öncü ruhun bir örneği olmakla beraber geçmişteki ve günümüzdeki maceracılar için de bir övgü niteliğinde.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Mart 2023
LONGINES SPIRIT KOLEKSİYONUNU YENİ FLYBACK KRONOGRAFLA GENİŞLETİYOR

Longines Spirit koleksiyonu, markanın zengin mirasıyla doğal bir bağı olan flyback mekanizmalı bir parçayla genişletildi. Flyback fonksiyonlu ilk modellerini 1925 yılında çıkaran Longines, 12 Haziran 1935 tarihinde bu modeller için bir başvurduğu patent, 16 Haziran 1936’da tescil edilince dünyada bir ilke imza atılmış oldu. Flyback, farklı uçuş aşamalarının zamanlaması konusunda pilotlara yardımcı olarak bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde art arda yapılmasını sağladı; böylece navigasyonu kolaylaştırmış oldu.


Bu saatin ardında manyetizmaya dayanıklı ve silikon denge yaylı yepyeni ve özel bir Longines kalibresi bulunuyor. Son derece hassas ve 68 saatlik güç rezervine sahip bu mekanizma, COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres – İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü) sertifikalı bir kronometredir. Saatin şeffaf kasa arkası ise kalibrenin tüm ayrıntılarını ortaya koyuyor. Bu ince ayrıntıların arasında, Longines Spirit koleksiyonunu ve Longines Flyback adını temsil eden bir kürenin işlendiği kişiselleştirilmiş ağırlık da göze çarpıyor. Sembol haline gelen bu koleksiyonda, bu detaylar bir ilk niteliğinde.

Yeni model aynı zamanda incelikli estetiği ve özellikle saten, mat, cilalı ve oymalı ayrıntılardan oluşan titiz kaplamalarıyla da öne çıkıyor. Işıldayan saat imleriyle dikkat çeken renkli, seramik bir parçayla geliştirilmiş çift yönlü bir bezel taşıyor. Longines Spirit Flyback siyah ve mavi gün ışığı renk seçenekleriyle sunuluyor. Super-LumiNova® ile kaplanmış bronz gölgeli ibreleri ve rakamlarıysa saatin her koşulda okunabilmesini sağlıyor. Modelin 42 mm’lik çelik kasası değiştirilebilir paslanmaz çelik bilezik, kahverengi deri kayış veya mavi kumaş kayışla tamamlanıyor. Bu kayışların tümü; maksimum konfor ve mükemmel uyum için yeni geliştirilen mikro ayar sistemine sahip katlanır tokayla birlikte geliyor. Ayrıca bej NATO kayış seçeneği de bulunuyor.

 

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.