M MISSONI TÜRKİYE’DEKİ İLK MAĞAZASINI AÇTI

Missoni dünyasında alternatif bir ses olan; özgür ruhlu, daha genç ve dinamik M Missoni’nin, Türkiye’deki ilk mağazası İstinyePark AVM'de açıldı.

M Missoni, 2018’de markanın Kreatif Direktörü Margherita Maccapani Missoni ile yeni bir sayfa açtı. M Missoni, geleceğe doğru zemin hazırlarken Missoni’nin ünlü tarihinden esinleniyor, sonra onu yeniden şekillendiriyor ve tamamen yeni, bir o kadar da tanıdık bir şey yaratmak için yeniden yorumluyor. Eşarplar elbiselere, artık iplikler süveterlere, döşeme kumaşları paltolara dönüşüyor.  Farklı kumaşların artıkları birbirine dikiliyor, eski bir parfüm reklamının fotoğrafları ürünlerin üzerinde baskı olarak kullanılıyor, üretim fazlası düğmelerden kolyeler yapılıyor.

Mümkün olabildiğince sürdürülebilir ve etik olmayı hedefleyen M Missoni’nin misyonu; yeniden kullanmak, yeniden düzenlemek ve saygı duymak (doğaya, toplumlara, işçilere, hayvanlara).

M Missoni İstinyePark AVM mağazanın tasarımı modern parçaların ve Missoni’nin geçmişinin bir karışımını kapsıyor ve ultramodern teşhirleri ve mimari detayları vintage mobilyalarla birleştiriyor. Aksesuarlar modern Wunderkammers (Merak Dolapları) görünümü verilmiş gardıroplarda sergileniyor. Çoklu fonksiyonlu aksesuarların sergilendiği vitrinler geri dönüştürülmüş pleksiglastan yapılma iken mankenler ise Missoni Home stoklarından gelen kumaşlara bürülü.

M Missoni’nin yaklaşımı eğlenceli, özgür ve modern. Günlük yaşamın ihtiyaçlarını her yerde kolay ve neşeli kılıyor.