MANGO'NUN YENİ DENIM KOLEKSİYONU %100 SÜRDÜRÜLEBİLİR!

Mango, çevreye olan etkisini azaltmak için sürdürülebilirlik yolunda bir adım daha attı

Mango, sürdürülebilirliği moda endüstrisinde, daha adil bir toplum arayışı içinde, çevresel ve sosyal olarak, doğa üzerindeki etkisinin azalması için izlemesi gereken bir yol olarak görüyor. Bu nedenle, markanın tüm koleksiyonlarındaki denim ürünlerin %100'ü sürdürülebilir özelliklere sahip. 


Tenerife’de (Kanarya adaları) çekilen bu kampanyada, Model Andreea Diaconu ve Simon Nessman çifti gezegenin sağlığı ile ilgili moda markaları tarafından teşvik edilen girişimlere olan bağlılıkları sayesinde başrolleri üstleniyor. Aynı zamanda, daha önceki kampanyalara katılımı nedeniyle, onlar gibi Mango topluluğunun bir parçası olan model Devyn García’da bu kampanyada yer alıyor.

Çok yönlü denim kumaş, bu koleksiyonda her cinsiyet, yaş ve bedene uygun olarak sunulmaktadır. Mavi denim ürünler, su ve kimyasal ürün tüketimi açısından yıkama ve apre işlemlerinin çevresel etkisini ölçmek için özel bir yazılım (EIM) kullanan tye die ve EcoWash gibi tekniklerle öne çıkıyor. Teklif, bir bütün olarak kentsel denim etrafında dönüyor ve sezonun temsilcisi pembe ve sarı gibi yoğun renkleri öne çıkarıyor.