MIU MIU ILKBAHAR/YAZ 2022 KOLEKSİYONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 10 ŞEY

Sosyal medyada yankı uyandıran mini ve düşük bel görünümlerin sahibi Miu Miu'nun sezon koleksiyonuna bakış…

Christina Aguilera ve Britney Spears'ın mikro mini eteklerini hatırlıyor musunuz? İşte onlardan daha minileri, stil dünyasını ele geçirmiş durumda! Instagram akışlarımızda, moda çekimlerinde ve sokak modasında geniş çapta ortaya çıkan, Miu Miu İlkbahar Yaz 2022 koleksiyonunun etkisini görmemek mümkün değil.

Paris Moda Haftası'nın İlkbahar Yaz 2022 sezonuna kadar hepimiz yüksek belli pantolonlarımızla rahat bir şekilde oturmayı başarmıştık ve bunun gardırobumuzun son hali olacağına inanıyorduk. Evet, stil, kolaylık ve kullanışlılık arasındaki mükemmel kesişimi bulduk ve değişeceğine inanmıyorduk. Ancak Y2K'nın dirilişinin kanatlarında Miuccia Prada asılıydı, mükemmel bir şekilde bir bomba atmaya hazırdı! Sadece düşük belin değil, aynı zamanda minilerin de dönüşünün habercisiydi.

Miuccia Prada'nın pandemi başladığından beri gerçek hayattaki izleyicilere sunulan ilk Miu Miu koleksiyonu, bizi modern modanın en cüretkâr anlarından bazılarına geri getiren bir koleksiyon oldu. Koleksiyondaki hemen hemen her bel mümkün olduğunca düşüktü, bazı etekler ise olabildiğince miniydi. Minik gömlekler ve örgülerle bir araya getirilen görünümlerin çoğu, tüm karın bölgesini gösteriyordu, etekler ise o kadar kısaydı ki altlarında cepler ortaya çıkıyordu.

Tabii ki, bu mini etekler herkese göre olmayacaktır; sadece en cesur moda tutkunları onlara bir şans verebilir. Ancak, düşük bel kısmı son sezonlarda tekrar tekrar ortaya çıkıyor ve Miu Miu'nun stile olan bağlılığı kesinlikle bunun geçici bir trendden daha fazlası olduğunun teyidi olarak görülebilir.

Size bir haberimiz daha var! New York merkezli stilist @styledbyashb sayesinde, iki parçalı takım takip edebileceğimiz kendi özel Instagram sayfasına sahip…Ve bu bir gerçek; son günlerde Miu Miu etek takımı sokak modasını ve sosyal medyayı yönetiyor! Zendaya'dan Lara Stone'a, Emma Corrin'e ve Nicole Kidman'a kadar herkes, göbeği açık üst ve düşük bel eteği denedi. Peki, sıradaki kim olacak? Tek bildiğimiz Miu Miu etek takımının yeni doğmuş bir bebek gibi ortalıkta dolaştığı… Her gün kimin giyeceğini heyecanla bekliyoruz!

Son günlerde sokak stilinin favorisi olan Miu Miu görünümlerine her gün farklısı eklenirken, markanın yankı uyandıran yeni sezon koleksiyonu hakkında bilmeniz gerekenleri listeledik.


“Bu koleksiyonda anlamsız buluşlardan oluşan bir moda algısı yok. Bu koleksiyon klasikler ve hakkında büyük şeyler düşünmenizi sağlayan giysiler hakkında. Kıyafetler hayatın anlamını oluşturmuyor, onlar hayatın bir parçası. Benim için buradaki temel içgüdü ise hayatı yansıtmak.” - Miuccia Prada

Etİketler