MODANIN İYİ HALİ: FINE PEOPLE COMMUNITY

Fine People Community, doğaya ve hayvanlara karşı duyarlı, dünyada “iyi olma’ ve kendi içinde “iyi hissetme” haline önem verenleri buluşturuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Ekim 2022
MODANIN İYİ HALİ: FINE PEOPLE COMMUNITY

Fine People Community. Girişimci Bahar Akbulut’un ünlü astrofizikçi Hubert Reeves’in “Doğa ile sürekli bir savaş halindeyiz. Eğer kazanırsak sonunda biz kaybedeceğiz” sözlerinden aldığı ilhamla yarattığı Fine People Community, tüketicilere vegan ve geri dönüştürülebilir parçalar sunuyor. Markanın ürünlerinde yalnızca organik sertifikalı, yüzde 100 saf ketenden üretilmiş kumaşlar kullanılıyor. Üretim aşamasında hiçbir kimyasala yer verilmiyor. İlhamını her anlamda “iyi olma” halinden alan; doğaya, insanlara ve tüm canlılara karşı duyarlı olan Fine People Community, yarattığı her etkiyle global düzeyde bir bilinç oluşturmayı hedefliyor.  

Sürdürülebilirlik Politikası 

Sürdürülebilir moda anlayışında öncü olmayı hedefleyen ve bilinçli tüketimden yana olan Fine People Community, üretim aşamasında doğaya, hammaddelerine, tedarikçilerine ve çalışanlarına büyük özen gösteriyor. Her şeyin hızla tüketildiği günümüzde özenle yavaş tüketimi destekliyor. Her koleksiyonunda zamansız parçalara imza atan markanın örnek teşkil edecek bir uygulaması da var: Kullanım talimatına uygun kullanım dışında üründen kaynaklı bir sorun oluşursa aldığınız parçayı aynı sezon içinde yenileyebiliyorsunuz.

 Sokak Hayvanlarına Destek 

Fine People Community’nin kuruluş aşamasında, alınan her ürünün başka bir iyiliğin yapılmasını sağlayacak bir sosyal sorumluluk projesi var. Satın alınan her ürün sizi Fine People Community’nin bir parçası yapıyor ve adınıza kısıtlı imkanlara sahip çocuklar ya da sokak hayvanlarına yardım eli uzatılıyor. Marka ayrıca her ürünle birlikte sokak hayvanları için de bir “ekolojik pire tasması” gönderiyor. Tamamen doğal aromalardan yapılan bu tasma, sokaktaki minik dostlarımızı hastalıklara neden olan parazitlerden koruyor.

“Sadece iyi olmak” mottosuyla yola çıkan Fine People Community, global bir marka olma hedefine emin adımlarla yürürken, herkesi yarattığı iyilik çemberin bir parçası olmaya ve bilinçli tüketim yapmaya davet ediyor. 

Yaz sezonunda büyük ilgi gören Fine People Community ürünleri Beymen mağazaları, beymen.com, Maçakızı Bodrum ve Mandarin Oriental Bodrum’da sezon boyunca satışta olmaya devam edecek. SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.