PINKO'DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR KOLEKSİYON

PINKO, yeni sezon ilhamını; doğayı, hayvanları ve tüm gezegeni önemseyen iş etiği ile PINKO ailesinden alıyor.

Ailesinin her ferdine dürüst, samimi ve önemseyen bir duyarlılıkla yaklaşırken bu değerleri, yeni sezonda da birçok koleksiyonda olduğu gibi bu koleksiyonda da #PINKOtakecare bakış açısıyla sunuyor. Her sezon çevreye ve topluma katkı sağlayacak projeleriyle öne çıkan PINKO, bu koleksiyonunda farklı ve geri dönüştürülmüş kumaşlardan ürünlere yer veriyor.

Her sezon geri dönüştürülmüş kumaşlara yer veren PINKO bu koleksiyonda sentetik krep elbiselerde kullanılmış olan kumaşları, geri dönüştürülmüş iğne yapraklı ormanlardan gelen materyallerle yeniden kullanılıyor. Böylece üretimin çevre üzerindeki olumsuz süreci minimize ediliyor.

PINKO, Haziran 2018 tarihinde çalışanları için sürdürülebilir toplum ve sağlığı gözetme amacıyla hazırlanmış bir projeye başladı. İtalya’da başlamış olan bu girişim, insanların psikolojik ve fiziksel sağlığına odaklanıyor. Çalışanlarına, doktor, psikoterapist, sağlık koçu desteği vererek, İtalya’daki anlaşmalı sağlık merkezlerinde bu konuda farkındalık artırmak için bir paket sunuyor. 

 

Etİketler