Rahat Ve Nostaljik: Levi’s Sonbahar/Kış 2023 Kadın Koleksiyonu

Levi’s Kadın Koleksiyonu, nostaljik çizgileri kusursuz bir şekilde bir araya getirerek kadınların bireyselliklerini ifade edebilecekleri heyecan verici bir koleksiyon oluşturuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Ekim 2023
Rahat Ve Nostaljik: Levi’s Sonbahar/Kış 2023 Kadın Koleksiyonu

Son yıllarda stillerdeki iş ve keyif, şehir ve doğa, resmi ve rahat gibi betimleyici sınırların ayrımının her zamankinden daha belirsiz ve en ilham verici stillerin alışılmış kuralları reddeder nitelikte olduğu dikkat çekiyor. Levi's, Sonbahar/Kış Kadın 2023 Koleksiyonu da nostaljik referansları baz alarak, rahat ve zahmetsiz stile odaklanarak kendini ifade etmenin keyfini ve özgürlüğünü vurguluyor.Levi's, Sonbahar/Kış Kadın 2023 Koleksiyonu, bu sezon sadeleşme, kişiselleştirme ve nostalji temalarını çabasızca harmanlayan özgün bir stil sergiliyor. Kişiselleştirme, onarma ve yenilemeyi ön plana çıkaran koleksiyon, isteyenlere kişisel tarzlarını yansıtmak için farklı parçaları kombinleme imkanı sunuyor.


Yama, onarım, nakış ve her türlü kumaş süslemesi 70'lerde kendini ifade etmenin önemli bir biçimiydi. 80’li yıllarda jean’ler tarz görünmenin en vazgeçilmez parçası haline geldi. 90'larda ise baggy jean’lerle daha rahat bir yaklaşım benimsendi. 2000'li yıllarda ise düşük beller ve daha ince üstler öne çıkan trendler haline geldi. Bu trendlerden ilhamla yola çıkan yeni kadın jeanleri arasında 501 '90s Short ve 501 '90s Jeans yer alıyor. Ekstra destekli, mükemmel ve rahat bir skinny jean arayan kadınlar için Lot 300 yeni bir arzu nesnesi olarak konumlanırken, 721 kusursuz bir yüksek bel skinny olarak konumlanıyor. Ribcage Geniş Paça ve Ribcage Tam Boy, Levi's otantik karakteri ile modern yüksek kesim kalıbın ideal bir karışımını ortaya koyuyor. Kadınlar için 1981 yılında piyasaya sürülen ilk kadın 501 jean'ini baz alan 501 '81 jean ise, mom jean'e benzer bir şekle sahip ve hafifçe daralan paçasıyla bele daha iyi oturuyor.


Bu sezon üst giyimde geniş bir yelpazede sunulan çabasız basic bluzlar, tişörtler ve atletler ön plana çıkıyor. Yazın favorileri arasında Classic Fit Tank ve Alfie Shirt yer alıyor. Sonbaharda kullanışlı olabilecek seçenekler arasında canlı tonlarda katmanlar, Western Gömlekler, rahat Trucker Ceketler ve sherpa dış giyim parçaları bulunuyor. Koyu renk tonları ve canlı renklerin beraber kullanımıyla grafik rave tişörtler, 90'ların kulüp günlerini akla getiriyor.


Aksesuar koleksiyonunda yer alan Mini Graphic Cap veya kadın Fuzzy Beanie gibi yeni şapka ve bereler tamamlayıcı parçalar olarak öne çıkıyor. Zengin renk ve kumaş opsiyonları, kadınları kendilerini en net şekilde ifade etmelerine olanak tanıyan dönemlerden ve kalıplardan yararlanmaya teşvik ediyor.

Levi Strauss & Co. Global Kadın Tasarım Başkan Yardımcısı Jill Guenza, "Geçmişin nostaljik trendlerinden ve olağanüstü Levi's arşivlerinden ilham alan Sonbahar/Kış 2023 Koleksiyonu, özgün biçimde kendini ifade etmenin altını çiziyor. İnsanların Levi's'ı nasıl giymesi gerektiğine dair bir şablon yok" diyor.


  SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.