RAY-BAN REVERSE KOLEKSİYONU İLE TANIŞIN

Ray-Ban’in klasikleşen dört güneş gözlüğü modeli olağanüstü içbükey lens tasarımına adını veren “Reverse Lens” teknolojisiyle karşımıza çıkıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Mayıs 2023
RAY-BAN REVERSE KOLEKSİYONU İLE TANIŞIN

1930’ların başlarında, Amerikan pilotlarının yüksekteki ışık yansımalarının engellemesi amacıyla Aviator modeliyle doğan Ray-Ban’in klasikleşen dört güneş gözlüğü modeli olağanüstü içbükey lens tasarımına adını veren “Reverse Lens” teknolojisiyle karşımıza çıkıyor. Daha önce hiç karşılaşılmayan yenilikçi lens teknolojisine sahip Ray-Ban Reverse koleksiyonunun kampanya yüzü ise ünlü süper model Vittoria Ceretti oldu. 

Gelişmiş mühendislik eseri olarak ortaya çıkan lensler, yenilikçi teknolojisi sayesinde geleneksel dışbükey şekilden içbükey şekle evriliyor. Yüksek performanslı parlama önleyici kaplama ile tamamlanan uyumlu lens tasarımı, insan gözünün en çok hassasiyet gösterdiği dalga boylarındaki yansımaları %70’e varan oranda azaltacak şekilde tasarlandı. 


Ergonomik çerçeve tasarımları ile geliştirilen Ray-Ban Reverse koleksiyonu Aviator, Wayfarer, Caravan ve Boyfriend modellerinde elmacık kemiklerini ortaya çıkartarak her yüz şekline uyum sağlarken, havalı bir duruşun sırrını da ortaya koyuyor. Doğayı düşünerek sürdürülebilir malzemeler kullanılarak üretilen koleksiyon bu özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.