SIMONE ROCHA X H&M

Koleksiyon, Simone Rocha’nın imzası haline gelmiş olan kadın giyim parçalarının yanı sıra erkek ve çocuk giyimini de kapsıyor.

H&M, uzun yıllardır gelenekselleşen başarılı tasarımcı iş birliklerine devam ediyor. Simone Rocha x H&M koleksiyonu Simone Rocha’nın imzası haline gelmiş olan kadın giyim parçalarının yanı sıra erkek ve çocuk giyimini de kapsıyor. Bu vesileyle Simone Rocha ilk defa tüm aileye gardırop önerisi sunabiliyor. Tüm kategoriler gardırobun tamamını kapsayacak nitelikte; tül elbiseler, özel dikim tasarımlar gibi özel durumlara uygun parçalar kadar trikolar, gömlekler, dış giyim, trençkotlar, günlük tişörtler, aksesuarlar ve Simone Rocha’nın imzası olan parlak aksesuarlar ve inci detaylı ayakkabılar da koleksiyonda mevcut.

Simone Rocha, H&M ile bu tarz bir iş birliğini üstlenen ilk İrlandalı tasarımcı. Bu koleksiyon, tüm çalışmaları gibi, kişisel etnik mirasıyla birlikte Hong Kong geleneklerinden ve el sanatlarından sanat tarihinin harikalarına kadar uzanan, markasının büyümesini tanımlayan sayısız ilham kaynağını kutluyor.

Bu koleksiyonun oluşum sürecinde Simone Rocha kendi markasının arşivinde vakit geçirerek, geçmiş koleksiyonlarının arasından seçilmiş favori tasarımlarının üzerinde özenle çalışarak onları bugün için doğru hissedilecek dinamik, yeni şekillere çevirdi.

11 Mart 2021’de satışa çıkacak olan koleksiyon, aynı zamanda Simone Rocha’nın marka olarak onuncu yılını kutlamasına da vesile oluyor bu – Londra merkezli bir marka için – büyük bir başarı. Simone Rocha’nın markası, vizyonunun gücü – ve her yeni giysiye yayılan tutarlılığı ile markanın sevenlerinin değişik sezonlardan parçaları istedikleri gibi kullanarak eşleştirmesine olanak tanıyan tutarlılığıyla tanınıyor.