TÜRKİYE’NİN İLK SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA MARKASI: HİP+HAPPEN

Hip + Happen, doğa dostu kumaşlarıyla üretim aşamasında su tüketimini azaltıyor, endüstriyel ormanlardan üretilen elyafları ve iplikleri kullanarak ormanları korumayı da misyon ediniyor.

Sıfır atık felsefesiyle üretim aşamasında artan kumaşları değerlendiren markanın kullandığı tüm kumaşlar ve etiketleri, sektörün dünyaca bilinen ve kabul edilen BCI, GOTS, GRS, REPREVE, PEFC, FSC, ECO-VERO, VEGAN CUPRO, OEKO-TEX STANDARD100 sertifikalarına sahip… Markanın dikiş iplikleri dahil olmak üzere koleksiyondaki tüm parçalar yüzde 100 geri dönüşümlü! ürünlerinde kullandığı tüm materyalleri sürdürülebilir olan marka, paketlerinde ve etiketlerinde de yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak uluslararası standartlara uygun bir üretim yaptığına dikkat çekiyor. 

Etekler için 10 pet şişe, elbiseler için 12 pet şişe!

Hip+Happen, geri dönüştürülmüş plastik atıkları kullanarak sürdürülebilir ürünler üretirken, etekler için 10 pet şişeyi, elbiseler için 12 pet şişeyi, pantolonlar için 17 pet şişeyi, bluzlar için ise ortalama 10 pet şişeyi geri dönüştürüyor.

Moda ile doğanın buluşmasını sağlayan Türkiye’nin ilk sürdürülebilir kadın moda markası Hip+Happen’ın kurucuları ve tasarımcıları Enfal Akbaş ve Esra Yazıcılar; “Hip + Happen adıyla, tüm ürün gamında sürdürülebilir moda markası olarak, Türkiye’de bir ilke imza attık. Modayı seven ve takip eden insanlarda sürdürülebilir ve geri dönüştürülmüş ürün kullanmanın bilinci ve farkındalığını yaratmak amacıyla, ürün çeşitliliğimizi de geniş tuttuk ürünlerimizi incelediğinizde zamansız ve sezonsuz tasarımlar olduklarını göreceksiniz. Bununla birlikte dünyada petrol sektöründen sonra doğayı en çok kirleten ikinci sektör olan tekstilin, çevremize verdiği zararın .nüne geçmek ve bu konuda sektörümüzde .ncü olmak istiyoruz. Markamızın ürünleriyle sürdürülebilirlik ve geri dönüştürülmüş ürün kullanımına yönelik bilinçlendirme çalışmalarımızla da okyanusun daha mavi, gezegenin daha yeşil, hayvanların daha güvende ve geleceğimizin daha temiz olabileceğine inanıyoruz”. diyor.

Hip+Happen yeni sezonda çiçek desenleri, danteller ve renk oyunları ile dikkat çekiyor. Baştan aşağı orijinal detaylarla hazırlanan koleksiyonda, özellikle desenli mini elbiseler, blazer ceketler ve sigaret pantolonlar öne çıkıyor. Markanın hipandhappen.com internet sitesinde online olarak satışa sunulan koleksiyonu, geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir ürünlerden oluşuyor.


Etİketler