VIVIENNE WESTWOOD’DAN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KOLEKSİYONU

Güneş gözlüğü koleksiyonu, Westwood'un ikonik güçlendirilmiş form ve siluet kullanımından ilham alıyor.

Vivienne Westwood Sun Koleksiyonu, bireysel tarzın bir ifadesi olarak form ve işlevin ötesine geçen güneş gözlüklerinden yararlanıyor. Bu çeşitlilik içeren koleksiyon, Westwood'un ayırt edici özelliği haline gelen anarşik tasarım yaklaşımıyla bir araya getirilen, geleneği geleceğe taşıyan, geçmişten gelen referansları somutlaştıran evin temel tasarım notlarını içeriyor.

Abartılı orantı ve asimetri de koleksiyonda rol oynuyor; Westwood'un ikonik güçlendirilmiş form ve siluet kullanımından ilham alan koleksiyon, klasik şekiller ve öngörülen boyutlarla deneyler yaptı.

Onlarca yıllık referansa dayanan koleksiyon, geleneksel ahşap gözlüklerin kökenlerine ve Hollywood yıldızlarının ölümsüzleştirdiği zamansız tarzlara bakıyor. Koleksiyon, deneysel görünümleri 1960'ların İtalyan cazibesiyle bir araya getiriyor ve klasik klasikleri dayanıklı, spordan ilham alan çerçevelerle birleştiriyor.

“Güneş gözlükleri kişisel tiyatronun vücut bulmuş hali olmalıdır. Herhangi bir görünüme sahip olabilirler - onlar sizin tarzınızın bir uzantısıdır. Elbette bir amaçları var ama eğlenceli, eğlenceli, neşeli olmalılar.” -Andreas Kronthaler, Kreatif Direktör


Koleksiyon 3 kategoriye ayrılıyor; Vanguard; görünümünüzü yükseltmek için androjen avangard stiller, Prêt-à-Porter; retro çerçevelerden ve onları giyen ikonlardan ilham alan Essence; Westwood'a özgü detaylarla klasik silüetlere dayanan stiller.

Vivienne Westwood'un çevre ve dayanıklılık standartlarını yerine getirmek için tasarımın her detayı dikkatlice düşünülmüş ve hammadde seçimine eşit derecede önem verilmiş, koleksiyon Biyo-bazlı Asetat ve dayanıklı metallerden yapılmış.

Koleksiyonun ambalajı da geri dönüştürülmüş yan ürün deri çanta, organik pamuklu çanta, geri dönüştürülmüş polyester kumaş ile dikkatlice düşünülmüş ve tamamı %100 yeşil enerjiyle üretilmiş, geri dönüştürülmüş ve FSC sertifikalı kağıt kutuda sunuluyor.

Vivienne Westwood Sun Collection, Londra'daki ve Birleşik Krallık, Paris, Milano, New York, Los Angeles'taki Vivienne Westwood butiklerinden ve viviennewestwood.com adresinde satışa sunulacak.