Yüksek Tabanlı ve Performans Odaklı: “adizero Prime X 2.0 Strung”

İnovatif teknolojiyle geliştirilen adizero Prime X 2 Strung, tek bir yarış ayakkabısında bir çok performans odaklı özelliği bir arada sunuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Eylül 2023
Yüksek Tabanlı ve Performans Odaklı: “adizero Prime X 2.0 Strung”

adidas, profesyonel koşucuların performanslarını en üst düzeye çıkarmaları için tasarlandığı ADIZERO serisinin en son modeli Prime X 2 Strung’u tanıttı. Yarış kurallarının kısıtlamaları olmadan tasarlanan Prime X 2 Strung, ayakkabıları maksimum 40mm taban yüksekliği ve tek bir karbon plaka ile sınırlayan kuralların dışında benzersiz bir tasarıma sahip. Bu eşsiz model, 50mm taban yüksekliği, iki köpük katmanı, yeniden tasarlanmış orta taban ve diğer tüm adidas koşu ayakkabılarından da olan üç Lightstrike Pro katmana ile fark yaratıyor.Kişisel en iyi derecelerini geçmeyi hedefleyen hırslı koşucular için benzsersiz bir deneyim sunan adizero Prime X 2 Strung, adidas’ın 2023’te koşuyu devrimleştirmeye olan bağlılığını da temsil ediyor.adidas’ın koşu ayakkabılarından sorumlu ürün müdürü Coralie Ho-Von, Prime X 2 Strung hakkında şunları söyledi: “Ürün tasarım ekibimizle beraber sınırların ortadan kalktığı benzersiz bir yarış ayakkabısı tasarlamak istedik. Prime X 2 Strung’de tasarlarken sporcuların ihtiyaçlarını derinlemesini inceledik ve ortaya daha fazla stabilite, ön ve orta ayakta daha fazla esneklik ve geliştirilmiş bir uyum sunan Prime X 2 Strung çıktı.”adidas’ın küresel koşu toplulukları için en gelişmiş ürünleri tasarlama çabasının bir kanıtı olan adizero Prime X 2 Strung, aşağıdaki teknolojik özellikleri barındırıyor.

• Strung Üst Yüzey : Titizlikle tasarlanan Strung üst yüzey, ayağın orta kısmında ve topukta en çok ihtiyaç duyulan noktalarda katmanlı güçlendirmelere ve burun kısmındaki kilit genişleme bölgelerinde stratejik esnekliğe sahip. Örgü dil kısmı, ayağın daha iyi sabitlenmesini sağlıyor.

• Üç Lightstrike Pro Katmanı ve Continental Dış Tabanı: Üç Lightstrike Pro Katmanı ile diğer tüm adidas koşu ayakkabılarından daha fazla katmanla tasarlanan model, 50 mm taban yüksekliğine sahip. İki köpük katmanı arasındaki enerji katmanı, yükün hafiflemesine yardımcı oluyor; burunda ve ayağın orta kısmında daha fazla yaylanma sağlıyor. Continental bileşenli dış taban, en zorlu yüzeylerde bile üstün zemin tutuşu sağlıyor.

• 2 Karbon İçerikli Plaka Sistemi: Yeni Lightstrike Pro enerji katmanı, karbon içeren iki plaka ile çerçeveleniyor. Bu sistem, koşu boyunca daha hızlı tepki veren bir platform oluşturuyor.


Mavi, mor ve kırmızı tonların biraraya gelmesiyle tasarlanan adizero Prime X 2 Strung, 15 Eylül’den itibaren adidas.com.tr’de ve mağazalarda satışa sunulacak.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.