ZAMAN DİLİMLERİNİN ÖNCÜSÜ: LONGINES SPIRIT ZULU TIME

Longines Spirit koleksiyonu, Longines Spirit Zulu Time ile tarihinde yepyeni bir sayfa açıyor.

Longines Spirit koleksiyonuna şimdi markanın öncü ruhu en ince detayına kadar işlemiş, çoklu zaman dilimi göstergeli yepyeni bir saat ekleniyor. Farklı zaman dilimlerini gösteren bu saat, Longines’in, dünyanın en önemli öncülerine efsanelere konu olacak keşiflerinde eşlik eden hassas saatlerinin mirasını taşıyor.  Tasarımını ve adını Longines’in 1925 yılında ürettiği ilk çift zaman dilimi göstergeli modelinden alıyor. Bu modelin kadranında, havacıların ve askerlerin kullandığı evrensel saati temsil eden “Z” harfine atfen Zulu bayrağı bulunuyordu. Özellikle havacılık sektörüne yönelik farklı GMT modellerin de geliştirilmesiyle Longines’in bu alandaki öncü rolü daha da güçlendi.

Zaman dilimi göstergesi, gücünü, Longines’in kendi geliştirdiği, silikon pandüllü yeni kalibreden alıyor. Saat, saat ibresinin, GMT göstergesinden bağımsız şekilde ayarlanabilmesini sağlayan son teknolojiyle donatılmış. Diğer zaman dilimleri ise yine 24 saatlik dilimiyle işaretlenmiş çift yönlü döner bezelle ve 24-saatlik ibre ile gösteriliyor. 72 saate kadar yedek güce sahip bu olağanüstü hassas yeni mekanizma, COSC (İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü) kronometre sertifikasına sahip. Kadranda ise Longines tarihinde en üstün kaliteli mekanizmanın göstergesi sayılan beş yıldız damgası yer alıyor.

Parlak, mat, cilalı veya kabartmalı Longines Spirit Zulu Time modelleri, titiz işçilikleri ve büyük bir özenle ele alınmış detaylarıyla estetik yönden öne çıkıyor. Bu model, renkli seramik uçlarla bezenmiş bir bezelle ve mat siyah, kum desenli antrasit veya mavi güneş desenli kadranla geliyor. Saatte ayrıca artık saat 6 yönünde hizalanan bir tarih açıklığı bulunuyor. Super-LumiNova® ile kaplanmış ibreleri ve rakamlarıysa saatin her koşulda okunabilmesini sağlıyor.