Zarafet Ve Güç: Arete Ready-To-Wear

Tanrıça Arete ile sezon randevusu.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Eylül 2023
Zarafet Ve Güç: Arete Ready-To-Wear

Efes antik kentinden, Ege coğrafyasından ve bu toprakların tarihinden ilham alan ARETE ready-to-wear, tasarım felsefesini zarafet ve güçten alan, ismini kadim medeniyetlerdeki mükemmelliği temsil eden tanrıça Arete’den alıyor.

Markanın adı, eski Yunan kavramı 'Arete'den geliyor. Arete’nin kelime anlamı mükemmelliği temsil ederken, kişinin potansiyeline ulaşmasını temsil ediyor. Markanın DNA’sına ait olan mükemmellik, fonksiyonellik ve kusursuz tasarımla birleşince tanrıça Arete’nin temsil ettiği güçlü, kendi potansiyelini optimumda kullanan kadına referans ediyor.

Koleksiyon elbiseler, üst ve etek takımları, tişörtler, palazzo pantolonlar, bluzlar dahil 90’dan fazla parçadan oluşuyor. Arete’nin imzası olan grek drapeleri özel dokuma ve örme kumaşlar ve renklere bürünüp karşımıza çıkarken, tek parça siyah elbiseler kış akşamlarının anahtar parçalarından. Çeşitli oyunlarla iliklenen poplin gömlekler, egzajere kol detayları ve dikiş esprileri Arete’nin tasarım dilini ve felsefesini yansıtıyor. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.