2000’Lİ YILLARIN EN POPÜLER ÇANTASI GÜNCELLENDİ

Dior, ikonik eyer çantasını geri getirdi!

Logo ‘it’ bagler 2000’li yılların vazgeçilmeziydi.

Logo trendi yeniden trend olmaya başlamışken, bu yılların en popüler çantaları da tekrar karşımıza çıkmaya başladı.

Dior’un eyer çantası geçtiğimiz günlerde gerçekleşen defile ile resmi olarak geri dönmüş oldu!

Dior Sonbahar Kış 2018 Koleksiyonu (Getty Images)Paris Hilton’dan Carrie Bradshaw’a kadar hereksin kullandığı çanta, bir dönemin ikonik tarzlarına imza atmıştı. Farklı desenlerde ve renklerde tasarlanan çanta 2000’li yılların en trend çantalarından biriydi. Geçmişten gelen trendlerin yeniden moda olmaya başlaması ile birlikte, retro tarzı günümüze taşınıyor. Ünlülerin ve sokak modası yıldızlarının bu ‘throwback’ tarzları kullanmaya başlaması Dior’un eyer çantasını hayatımıza geri getirmeye yetti! 

Paris Hilton 2002 (Getty Images)Christian Dior’un Sonbahar Kış 2018 defilesi temelde 1968 feminist protestolarından esinlense de, eyer çantalar gözümüzden kaçmadı! Güncellenen ‘it bag’ bu sezonun en çok kullanılan parçalarından biri olacak gibi duruyor!

Carrie Bradshaw, Sex and the City Geçtiğimiz aylarda Bella Hadid ve Elsa Hosk gibi ünlüler bu çantanın vintage modellerini kullanmış ve ‘Dior Saddle Bag’ vintage sitelerinde tükenmişti. Neyse ki Maria Grazia Chiuri bu ilgiyi farketti ve bizlere bu çantanın yepyeni versiyonlarını tasarladı. 


.