2022’NİN GÖZDESİ: PLATFORMLU MARY-JANE AYAKKABILAR

‘Emily in Paris’ evreninde yaşıyoruz!

Platformlu ve tırtıklı tabanlı botlar gardırobumuzun klasiği haline geldi. Hatta yaz aylarında kalın tabanlı parmak arası terliklerle bu trendin sıcak hava versiyonunu bile giymiştik! Bu nedenle platform trendinin birçok silüete yansıyacağını tahmin edebilirsiniz. Pandemi dönemindeki konforlu şıklık furyasının ardından, karantinadan çıktığımız dönemde her şeyi abartmamız oldukça normal! Geçtiğimiz sezon başlayan 70’ler ilhamlı platform topuk trendi, 2022’e çok farklı bir şekilde yansıyor. Yeniden “şık” giyinmeye başladığımız bu dönemde, her şey disko döneminin ışıltısından ilham alıyor!

Son dönemlerde gözümüzden kaçmayan bir trend ise platform topuklu mary-jane ayakkabılar. Özellikle 2021’in son günlerinde yayınlanan ‘Emily in Paris’ serisinin ikinci sezonundan sonra bu ayakkabıları her yerde görmeye başladık. Instagram'ın tüm havalı kızlarının benimsediği platform topuklu mary-jane ayakkabılar, ‘Emily in Paris’ serisinden Camille karakterinin de stilini süslemişti. 

Y2K modasının en son eklentilerinden biri olan platform topuklu mary-jane ayakkabılar şimdilerde tüm nesillerin favorisi durumunda. Nodelato ayakkabı markasının daha da popüler hale getirdiği bu kalın tabanlı sevimli mary-jane ayakkabıları Carrie Bradshaw’un bile bir gün giyebileceğini tahmin ediyoruz!


Kendinizi ‘Emily in Paris’ gibi hissetmek istiyorsanız, fotogaleride sizin için seçtiğimiz platformlu mary-jane ayakkabıları inceleyebilirsiniz…