BEMBEYAZ AYAKLAR

Sezonun ayakkabı modasında öne çıkan sürpriz trend: Kar beyaz sneaker'lar...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 31 Mart 2014
BEMBEYAZ AYAKLAR


Dolce&Gabbana elbise, Prada çanta ve altında beyaz bir sneaker? Şüphesiz 10 sene öncesinin şıklık tanımı değil! Ama bu sezon işler değişiyor. Lastik ayakkabılar, özellikle de beyaz renkte olanlar 2014'ün en hip stilleri arasına dahil oluyor.

Küçük bir noktanın altını çizelim: Bu sneaker'lar Isabel Marrant'ın moda dünyasına hediye ettiği tarzda, modacı dokunuşuna sahip, ‘güncellenmiş' olanlar değil. Bildiğiniz, spor ayakkabıları!

Aslında bu noktaya bir sezonda gelmiş de değiliz. Bu hikaye Kenzo'nun Vans ile yaptığı işbirliği ile başlıyor. Ardından Phoebe Phlio'nun Celine için tasarladığı versiyon giriyor devreye! Malum seriyi Chanel'in Haute Couture defilesindeki ‘Haute sneaker'lar tamamladı.

Artık hayatımızın ve stilimizin bir parçası olacağı gerçeğinden yola çıkarak, ‘Olmazsa olmaz' modelleri galerimizde, ‘Neyle, nasıl, ne zaman giyilir?' sorularının cevabını da ikinci sayfamızdaki stil önerilerinde bulabilirsiniz!~

NASIL GİYMELİSİNİZ?- Her ne kadar birçoğumuz için sneaker ayakkabılar jean pantolonlarımızın ‘ruh ikizi' olsalar da, bu sezon ‘Karıştır-yakıştır' kuralı devrede. Özetle en şıkla en spor bir araya gelebiliyor. Kıssadan hisse, hayal gücünüze sınır tanımayın!


- Beyaz sneakerlarınız her stille uyumlu diyebiliriz. Etekler ve elbiselerse favori tamamlayıcıları... Etek boyları mini de olabilir bilekte de bitebilir, tercih sizin ve içinde rahat ettiğiniz stilin!


- Bu sene ilk defa bir beyaz sneaker alacaksanız, 1980'lere damgasını vuran Adidas Stan Smith modelin oldukça sıkı bir geri dönüş yaptığını söyleyebiliriz. ‘Ben klasikten şaşmam' diyenlereyse rahatlığı ve cool'luğu ile Superga önerimiz...


- Daha spor bir hava için Nike'lar, rahatlık ön planda diyenler için New Balance'lar, daha hip bir görüntü içinse Vans'lar tercih edilebilir. Havalar ısınıp da ayakları ‘hafifletmeye' karar verdiğinizdeyse, minik, uçuşan yazlık elbisenizi en iyi şekilde bütünleyecek ‘beyaz' Bensimon veya bir ayakkabı klasiği olan Keds!


- Rock chic havamı sezonun trendlerine uydurayım diyenler içinse önerimiz bilekli beyaz Converse'ler. Bütün bu modelleri, özel galerimize tıklayarak detaylarıyla inceleyebilirsiniz...

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.