Düşesten ekose dersleri

Kate Middleton ve ekose trendi

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Aralık 2012
Düşesten ekose dersleri
Hamile olduğu açıklanan Cambridge Düşesi Kate Middleton, geçtiğimiz hafta mezunu olduğu İskoçya'daki St Andrews üniversitesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Düşes, çocuklarla sohbet ettiği ve kriket oynadığı gezide bir jest olarak ülkenin simgesi ekose desenini tercih etti.

Ekose deseni İngiliz kökenli olsa da, İskoçya'yla özdeşmiş durumda. Desen, ülkede 18. yüzyılda öyle popüler olmuş ki kısa süre içinde her kabile ve askeri birlik, belli bir ekose rengiyle tanınır hale gelmiş. Düşesin tercih ettiği ekose elbise, McQ by Alexander McQueen'in sonbahar-kış koleksiyonundan ve "Black Watch" birliklerinin mavi-yeşil desenini taşıyor.

Ekose, McQ'nun yanında Ralph Lauren, Michael Kors,Vivienne Westwood ve Chloe'nin sonbahar-kış podyumlarında da başroldeydi.

Bu sezon birçok markanın koleksiyonunda ekose seçenekleri oldukça geniş. Middleton gibi baştan aşağı ekose giyebilir veya trendi ayakkabı, iPad kılıfı, çorap gibi ufak detaylarda da yakalayabilirsiniz. 2012 sonbahar-kış defilelerinden ekose manzaraları ve ekose detaylı ürün seçimlerimiz için galeriye göz atın.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.