GEN-Z SAYESİNDE HAYATIMIZA YENİDEN GİREN BİR TREND

Şort mu etek mi? Şort etek!

Dünyanın gündeminde yeni bir nesil var: Gen-Z. Trend raporları, tüketici araştırmaları, dijital etkileşimler ve yaşam tarzı tercihleri… Üniversite çağında olan, yeni mezun olan ve iş hayatına yeni giriş yapan Gen-Z şu sıralar herkesin radarında. Doğal olarak moda trendlerinde de bu eğilimi görüyoruz. Sosyal medya kullanımını değiştiren ve farklı tercihleri ile dikkat çeken Z jenerasyonu, TikTok’u neredeyse Instagram’dan daha popüler hale getiren nesil olarak biliniyor da diyebiliriz. 

Birkaç sene öncesine tüm trendlerimizi podyumlardan ve Instagram’dan öğrenirken, 2020’den beri TikTok da trend mecrası olarak hayatımıza giriş yaptı. Güzellik, makyaj, cilt bakımı, DIY dekorasyon fikirleri ve tabiiki de giyim trendleri! Dünyanın gündeminde olan yeni neslin nasıl giyindiğini ve ne giydiğini görmek için TikTok’tan çok fazla uzağa bakmanıza gerek yok. Eski trendleri yeniden gün yüzüne çıkaran ve retro stilleri giymenin farklı yöntemlerini keşfeden Gen-Z bu sezon hayatımıza şort etekleri yeniden dahil ediyor!

Etek ve şort arasında kararsız kalanlar veya etek ile yeteri kadar rahat hissetmeyenler… Şort etekler bu sezon herkesin seçimi oluyor. Önden etek, arkadan şort, şort üzerine etek veya bol ve dökümlü stili ile etek gibi görünen şortlar Yaz 2021’in favorisi. Kısa bir süre önce TikTok’ta başlayan ve hızla yayılan bu trend şimdilerde Instagram influencerlarının da dikkatini çekiyor. Düşündüğümüzden çok daha geniş bir tarihi olan şort etekler, 1800’lü yıllara kadar dayanıyor. 90’lı yıllarda bir gardırop olmazsa olmazı haline gelen bu kullanışlı stil 2000’li yıllarda yeniden popüler olmuştu. Bir süre göz önünden kaybolan şort eteklerin geri dönüşünü Gen-Z’ye borçluyuz!

Hayatınızı kolaylaştıracak şort etekleri fotogaleride inceleyebilirsiniz…

Etİketler