GIGI HADID, ZAYN MALIK VE MEGHAN MARKLE’IN ORTAK NOKTASI

Bu üçlüyü bir araya getiren şey nazar boncukları!

Kültürümüzün bir parçası olan nazar boncukları, artık dünyanın her yerinde sevilerek kullanılıyor! Türkiye’de gittiğiniz herhangi bir yerde nazar boncuğu görme ihtimaliniz oldukça yüksek. Duvarları, arabaları veya evleri süsleyen nazar boncuğu aynı zamanda sıklıkla tercih edilen bir hediye opsiyonu. Birçok kültürde karşımıza çıkan bu göz sembolü koruma ve negatif enerjilerden arınmak için kullanılıyor. “Aman nazar değmesin” cümleleri ile beraber büyüklerimizin yakalarımıza taktığı nazar boncuklu iğneler artık yıldız dünyasının favori takı trendlerinden biri. Nazar boncuğunun koruyucu gücüne inananlar sadece biz değiliz!


Geçtiğimiz sene Kismet by Milka’dan göz motifli bir yüzük takan Meghan Markle, nazar boncuğu motifinin mercek altına alınmasını sağlamıştı. Alıştığımız mavi nazar boncuklarının güncellendiği 2020’de klasik koruyucu gözlerimiz modern bir form alıyor. Son dönemlerde bir moda ‘statement’ parçası haline gelen koruyucu gözler sadece Markle’ın değil Gigi Hadid ve Zayn Malik’in de dikkatini çekti. Bir hafta önce ünlü mücevher tasarımcısı George Khalife, Hadid ve Zayn Malik’e göz motifli bileklikler hediye etmişti. Bunun yanı sıra Gigi Hadid’in Instagram biyografi kısmındaki nazar boncuğu da, Hadid’in bu motife olan inancını kanıtlıyor!

Verdiği bir röportajda Hadid ve Malik çiftine hediye ettiği göz motifli bilezikler hakkında konuşan Khalife, “Nazar boncuğuna nasıl karar verdiğimizi hatırlamıyorum ama Gigi bana ‘Bu çok komik biz de nazar boncuklarından bahsediyorduk,’ demişti” dedi. “Hepimiz Orta Doğuluyuz, bizim kültürümüzde bu motifin kıskançlığı kovduğuna inanılıyor. Herkes onlar hakkında konuşuyor ve tüm gözler onlarda. Bu nedenle bu göz motifli bileziği tasarladım ve onlara ‘Merak etmeyin, bu sizi koruyacak,’ dedim,” diye ekleyen Khalife Zayn ve Gigi’yi nazardan koruyor! 

Yakın zamanda Smart Works için çektiği videoda yeniden göz motifli bir takı ile görüntülenen Meghan Markle bu sefer de Edge of Ember adlı takı markasından mavi topazlı bir kolye tercih etti. Nazar boncuklu iğnelerinizi kaybettiyseniz ve göz motiflerini ünlüler gibi yeniden modern bir şekilde benimsemeye hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz göz motifli takıları görebilirsiniz…

Etİketler