GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ 50'LERİN ETKİSİNDE

Güneş gözlüğü seçimini yapmayanlar için dikkat! Geçmiş zamanın ikonik dönemlerinin sadık parçası “ kedi gözlükler” yeniden hayatımıza giriş yapıyor. 

Konu güneş gözlüğü olduğunda genellikle yüz şeklimize uyum sağlayan modellere sadık kalmayı tercih ederiz.

Ancak 50’ler dönemini etkisi altına alan kedi gözlükler 90’lar da tekrar karşımıza çıktığında kimse bu feminen aksesuara duyarsız kalamamıştı.

Şekli itibariyle biraz bizi zorlasa da özellikle beyaz kemik çerçeveli tasarımlar bir dönemin vazgeçilmez detayı olmuştu.Şimdi ise yeni sezonun gelişiyle birlikte bu popüler aksesuarın geri dönüşünü kutluyoruz. Üstelik yeni dönemde minimalist çizgilerden göz alıcı boyutlara kadar kedi gözlükler sınır alanlarını genişletmiş durumda.Eğer kemikli ve keskin yüz hatlarına sahipseniz klasik kedi gözlükleri rahatlıkla kullanabilirsiniz hatta bu sezon beyaz yerine tercihinizi iddialı kırmızıdan yana kullanabilirsiniz. Eğer daha yuvarlak yüz hatlarınız varsa biraz daha gösterişli tercihlere kayabilir ve kedi gözlüklerinizin çerçevesini biraz daha büyütebilirsiniz. Her iki durumda da şıklığınızı retro etkisiyle tamamlayacak olan kedi gözlükleri bu sezon mutlaka listenize ekleyin.